Menu
Úvod  ›   › 

Jaké je partnerství s cizincem?

Delší pobyt v zahraničí sebou mnohdy přinese něco, co jsme původně ani neplánovali. Nezřídka to může přinést i nový vztah s cizincem. I když dnes už ani není potřeba cestovat někam daleko za hranice. I v České republice existují místa, kde je větší koncentrace cizokrajných mužů a žen. Co vše je potřeba vědět o vztazích s cizinci z pohledu psychologie?

Patrně nejdůležitější je ve vztahu s cizincem zvládnutí společného jazyka. Pár na rychlo naučených frází většinou příliš dlouho nevydrží. Je potřeba počítat nejen s jazykovými, ale i kulturními odlišnostmi. Trpělivost a pochopení, je u smíšených párů ve větší míře nutností.

Zdroj:Partnerství s cizincem

Rozdílná mentalita

Tím, že se člověk narodí do určitého společenství, se nějak vyvíjí a formuje. Vytváří si své vlastní představy o fungování rodiny, přátelství a partnerství. Jestliže však člověk vstupuje do partnerství s cizincem, musí akceptovat odlišnost a představy o soužití toho druhého. Člověk, který pochází "odjinud" vyrůstal v jiném prostředí, tudíž si nese jiné informace o společenství. Mnohdy je dost složité, aby muž pochopil mentalitu ženy a opačně, což teprve u lidí, jež pocházejí z úplně odlišného prostředí.

Jiný jazyk

Pravděpodobně každý ví, jak velmi důležitá pro fungování vztahu je komunikace. Základním předpokladem, pro fungující vztah s cizincem je dokonalé zvládnutí jazyka a také jeho pochopení. Zvlášť naše krásná čeština, která umí být tak dvousmyslná. Jazykové neporozumění může vést k neporozumění psychickému. To, co rodilý mluvčí automaticky vycítí mezi řádky, cizinec neucítí nikdy.

Rozdíly a rozdíly

Dalším kamenem úrazu může být i názor na výchovu dětí. V některých zemích se prosazuje mnohem volnější způsob výchovy, jinde je kladen důraz na samostatnost, někde prarodiče vyznávají určitou víru. Mnohdy taková rozdílnost může vést k ukončení vztahu.

Mimo dětí se nabízí i otázka na celkový životní styl a hodnoty. Než skočíte po hlavě do vztahu s cizincem, je dobré promyslet každičký detail. Jste ochotní opustit svou rodnou hroudu a odjet žít do cizí země, kde nebudete nikoho znát a budete odkázáni jen na partnera, případně i jeho rodinu?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články