Menu
Úvod  › 

Seznamování online: Jak poznáte, že podvádí

Vypadá to, že jste konečně našli skvělou partnerku. Problém je v tom, že jste ji ještě neviděli a znáte se jen po internetu. Jak poznáte, že vám lže a s vašim seznámením není všechno v pořádku.

Internet vám sice nabízí nepřeberné množství potenciálních partnerek, ale zároveň dává i obrovský prostor pro klamání, podvody a lež. Pokud se chcete vyhnout zklamání z online seznámení, věnujte pozornost následujícím signálům, které napovídají, že vám nejspíš lže.

Všímejte si nesrovnalostí

Potkali jste se na internetu, vyměnili si maily, ale teď si nejste úplně jistí, jestli vám na maily odpovídá stále stejná osoba? Už vás několikrát napadlo, jestli si z vašich zpráv nedělá legraci celá partička puberťaček? Varovat by vás měly například velmi obecné a neurčité odpovědi, které se jen okrajově vztahují k tématu hovoru. Podezřelé je také, pokud se v průběhu komunikace mění styl zpráv, či gramatika. Popírá v jedné zprávě skutečnosti, které vám o sobě sdělila v předchozích mailech? Potom máte nejspíš co do činění s více lidmi.

Návratnost investice

Samozřejmě předpokládáte, že jakmile váš "online vztah" dospěje do určitého stádia a poskytnete jí spoustu informací ze svého osobního života, má o vás stejný zájem jako vy o ni. V tom případě by měly být vaše otázky a odpovědi přibližně v rovnováze. Pokud se jen ptá, ale neposkytuje vám téměř žádné informace o sobě, na vaše otázky odpovídá velmi vyhýbavě, jde o velmi podezřelou okolnost. Stejně tak by vás mělo varovat, jestliže vždy změní téma, když se pokusíte dozvědět se o ní víc, nebo domluvit se na setkání.

Chce po vás peníze

Zdá se vám, že neznámému člověku může peníze poslat pouze hlupák? Profesionální podvodníci a podvodnice však mají v zásobě obrovské množství manipulativních metod a srdceryvných historek o umírajících dětech, které může spasit jen váš příspěvek. Jakmile vás požádá o peníze nebo citlivá osobní data, okamžitě dejte ruce pryč. V tomto ohledu buďte důsledně nedůvěřiví.

Nereálná fotka

Vidina, že jste na internetu natrefili na dvojnici Angeliny Jolie, je přirozeně velmi lákavá, ale buďte realističtí. Pokud její fotka vypadá tak úžasně, že nemůžete uvěřit svému štěstí a máte pocit, že to snad ani nemůže být pravda, velmi pravděpodobně máte pravdu a skutečně to pravda není. Zkuste se realisticky zamyslet nad tím, jak vypadáte na fotkách vy sami a nejspíš dospějete k tomu, že příliš nepřipomínáte modely z módních časopisů. A ona na tom bude úplně stejně. Jestliže se neživí jako profesionální modelka či herečka, dokonalé fotky s bezchybnou sexbombou jsou vždy podezřelé.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články