Menu
Úvod  ›   › 

Na co se připravit při společném bydlení s přítelem

Chodíte spolu už nějakou dobu a nadešel právě čas, že zvažujete společné bydlení? Je to okamžik, který prověří vás oba a to, zda spolu jako pár dokážete opravdu fungovat. Pokud jste doposud měla na očích růžové brýle, připravte se je odložit. Vlastně to platí pro obě strany. Je to okamžik, kdy si nalijete čistého vína. Budete muset respektovat jeden druhého naučit se dělat kompromisy. Žádná slovní hra, ale skutečná realita.

Pravidla

Důležité je domluvit si předem pravidla. Jakmile totiž spolu začnete žít, bude muset skládat jeden druhému účty. Domlouvat se na financování nájmu a jiných poplatků, nákupu potravin. Určitě nemusíte mít doma u dveří nainstalovanou "píchačku", ale hodilo by se dát předem vědět, pokud se z práce zdržíte s kamarádkami. Neznamená to ani rušit své koníčky a vyměnit staré přátelé za nové. Jen je potřeba zasvětit vašeho partnera do svého světa a nedržet ho bokem, jako tomu mohlo být doposud.

Společné bydlení

Rozdělení úkolů

Abyste předešli hádkám typu:

  • tys neuvařila, tys nevyřídil, tys nenakoupila
  • tys neumyl nádobí
  • nevyspal odpadkový koš

je vhodné rozdělit si předem úkoly. Stanovit si role. Kdo a co bude mít na starosti. Jestliže jste si představovala společné večeře, nikdy nekončící líbánky, pak brzy skočíte rovnou do reality, která nemusí být příjemná. Proto si hned na začátku rozdělte své role a úkoly.

Stereotyp

Ze začátku to bude něco nového a zajímavého. Budete si užívat jeho přítomnost každým douškem. Počítejte však s tím, že i toto se vám po určité době přejí. Budete muset společně rozhodovat o mnohých věcech, útratách, zařízení vašeho hnízdečka lásky a nezřídka dojde na výměnu názorů. Budete spolu usínat, spolu se probouzet a postupně ubude i na žhavosti sexu. Protože je to zkrátka jiné než se vídat 2x v týdnu a těšit se na sebe. Proto si nezapomínejte okořenit život. Jednou za čas někam vypadnout společně na víkend, vnést do erotického života trochu koření apod.

Konec hodin debatování

Když jste spolu jen chodili, zavřeli jste se do pokoje a hodinu, dvě i tři leželi, líbali se, milovali a debatovali? Věnovali se jen jeden druhému? Tak tomu odzvonilo. Váš partner přijde z práce unavený, možná i podrážděný (ne každý dokáže nechat starosti za dveřmi) a doma uvidí místo nalíčené a učesané krasavice domácí hospodyňku, jak v legínách a vytahaném tričku pobíhá po bytě a uklízí, vaří, věší prádlo, poté, co sama přišla z práce.

Občas je potřeba vyskočit z tohoto kolotoče, jinak vás semele. Nepřestávejte si povídat, nepřestávejte se na sebe usmívat, i když budete mít plnou hlavu starostí, nepřestávejte se štípat do zadku a rozdávat hubičky. Jen tak přežijete a ustojíte bok po boku tyto změny, které chtě nechtě přijdou se společným bydlením.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články