Menu
Úvod  › 

3 znamení, že je váš vztah za přípustnou hranou

Máte někdy pocit, že vás partner/ka tlačí někam, kam nechcete? Že vám začínají vadit i drobnosti, které dřív nevadili? V životě každého člověka nastanou situace, že musí udělat něco, co není příjemné, co se mu zkrátka nechce. Nicméně je to vždy jen na našem rozhodnutí a nikdo by nás neměl nutit. Jestliže vás partner/ka citově vydírá, manipuluje do něčeho je to jedním ze znamení, že toto není ta správná cesta.

Manipuluje s vámi

Pokud se váš partner či partnerka snaží s vámi manipulovat, pozor na to. Ne vždy si toho člověk hned všimne a někdy bývá dost složité takového "upíra" odhalit. Může mít totiž i zajímavou vedoucí funkci.

Zdroj:Vztah

Většinou se takový člověk skrývá za racionální důvody, snaží se ve vás vyvolat pocity viny, abyste si mysleli, že za vše můžete vy. Libuje si v nepřímé komunikaci, staví se do pozice oběti, neuznává práva ostatních, odpovídá nejasně, snaží se každému zalíbit, kritizuje ostatní. Musí mít vždy navrch, nesnese kritiku, neuzná podíl viny, nesnáší zodpovědnost, vyhýbá se rozhodování, vyvolává spory a dramata, je negativní, hraje na city, káže vodu - pije víno, lže nebo mlží. To jsou jen některá poznávací znamení. Pokud něco z toho váš partner vykazuje, utíkejte od něj.

Přehnaná kontrola

Kde jsi byl a s kým? Proč nezvedáš telefon? To ti mám jako věřit? Ty jdeš zase ven? To mě jako necháš samotného/samotnou? Můžu ti zavolat? (50 zmeškaných hovorů) Proč neodepisuješ? A jaká je tvá nová kolegyně/kolega? Nikdy nekončící otázky, přehnané kontrolování a žárlení. Pokud si myslíte, že se to časem zlepší, tak nezlepší! Od takového partnera raději dále.

Kontrolor kvality

Co jsi dělala celý den, že nemáš uvařenou večeři? A podívej se na ten nepořádek. Proč jsi nechal zase ponožky vedle postele, prkýnko od WC nahoře, pastu v umývadle. Ty neumíš ani pověsit nový lustr? Dívej, jak nakřivo jsi tu polici pověsil. Tomu říkáš, že jsi luxovala? Tady je pořád kupa smetí. Na začátku vztahu jste si asi toužili najít partnera (od slova parťák) nikoliv kontrolora kvality. V každém vztahu je normální, že si sem tak lidé něco vytknou. Je-li toho však přespříliš, zdrhejte. Takový člověk nebude nikdy s ničím spokojený.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články