Menu
Úvod  › 

Jak se vymanit ze stereotypu

Stereotyp se netýká pouze vztahů, ale obklopovat nás může i v každodenním životě, ať už doma či v zaměstnání. Občas je potřeba rozbít zažitý stereotyp, bořit pravidla a pustit do svého života trochu rebélie. Trocha extravagance zahýbe starými pořádky a vnese do vašeho života závan svěžesti.

Důležité je nejdříve zjistit, která část vašeho života na vás doléhá nejvíce. Kde byste rádi učinili nějaké změny. Přemýšlejte nad tím, zda se nudíte doma, s partnerem nebo vás netěší zaměstnání. Jedině tak lze vytrhnout plevel i s kořenem.

Stereotyp ve vztahu

Nudíte-li se s partnerem, je nejlepším řeším, když o tom spolu promluvíte. Do vztahu se dá trochu peprného koření vnést vícero způsoby. Ať už erotickým spodním prádlem, postelovými hrátkami, určením si pravidel, společnými výlety, věnování se různým koníčkům, až po změnu kuchyně - tedy zkusit nové neotřelé recepty. Můžete vyrazit na romantický víkend nebo si dopřát adrenalinové dobrodružství. Rozhodně nečekejte, že to přejde samo.

Stereotyp v práci

Jestliže vás už netěší vaše stávající zaměstnání je potřeba zjistit, zda se dá nějak oživit či přemýšlet nad úplnou změnou. Mnohdy stačí požádat jen o přeložení na jinou pozici, ale někdy není zbytí a je nutné zcela změnit práci. Vyžaduje to kladení otázek a hledání odpovědí, abyste následně nelitovali.

Stereotyp doma

Každý člověk by se měl vždy těšit domů. Domov je místo, které má poskytnout útočiště, soukromí a příjemnou atmosféru. Nudí-li vás už starý gauč, obývací stěna, stále stejné zdi, můžete zkusit vnést do vašeho domova svěží závan pomocí dekorací, tapet, koberečků, taburetů či úplně nového vybavení. Budete se asi divit, ale i maličkosti někdy dokážou velké věci.

Stereotyp v životě

Ráno vstát, běžet do práce, poté vyzvednout děti ze školky, nakoupit a běžet domů vařit, uklízet. Každý den stejný, jako podle kopíráku? To člověka časem opravdu dostihne a padne na něj tíseň. Jak z toho ven? Stačí učinit drobné změny, na které se budete těšit minimálně 2x týdně. Děti může občas vyzvednout manžel nebo babička. Zkuste si najít koníčky, na které se budete těšit. Ať už jde o sport, kreslení, cizí jazyky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články