Menu
Úvod  ›   › 

Jaké je tajemství úspěšného vztahu?

Na začátku vztahu funguje vše tak nějak samo. Oba jsou do sebe zamilovaní, hormonální bouře nabírá na intenzitě a nám se zdá, že je to konečně ten pravý/pravá. Přesně na něj jsme čekali tak dlouhou dobu. Teď už bude vše jen krásné, nic lepšího nás nemohlo potkat.

Ale tak jako každá bouře jednou ustane, tak i ta hormonální. Vše se postupně ustálí, a přestože milujeme, začínáme vidět trhlinky. Mezi zažité rituály se postupně vkrade stereotyp, který si většina z nás není ochotna připustit. Tu a tam se nás zmocní pocit, že to není úplně ono a něco ve vztahu chybí. Možná nové zážitky, vášeň, adrenalin. Opojný pocit zamilování je pryč, to je logické a trocha stereotypu do vztahu přeci patří? Nebo ne?

Zdroj:Tajemství úspěšného vztahu

Překvapujte se

Čiňte si různá překvapení i bez pádného důvodu. Dělejte si zkrátka navzájem radost. Stereotyp a nuda zabíjí vášeň. Možná si to neuvědomujete, ale právě nuda je příčinou konce mnoha vztahů. Patrně jsou vám povědomá slova: došlo nám palivo, nějak to vyprchalo atd. To se nestane, když se tu tam něčím překvapíte, podniknete něco nového a na své společné konto připíšete nové zážitky.

Důvěra

Pravdou je, že zaručený návod na šťastný a úspěšný vztah neexistuje. Nicméně existují pravidla, která se vyplatí ve vztahu dodržovat. Bezpochyby se jedná o důvěru. Nikdy nelezte svému partnerovi do mobilu, emailu apod. Pokud vás o to tedy sám nepožádá, že potřebuje s něčím pomoci, něco zjistit. Je nutné nelézt do prostoru druhého člověka.

Komunikace

Jestliže máte nějaké pochybnosti, tak se zeptejte. Jestliže vám něco vadí, tak to jednoduše řekněte. Máte nějaké přání? Vyslovte je - druhý do vaší hlavy nevidí. Bez kvalitní komunikace bude mít váš vztah vážné trhliny.

Respekt

Milujete danou osobu nebo představu o ní? To je totiž velký rozdíl. Milujeme-li člověka, pak jej musíme milovat bezpodmínečně a nesnažit se ho změnit k obrazu svému. Pokud má člověk tendence někoho měnit, předělávat, pak nejde o čistou lásku k této osobě. Takový vztah bude o hádkách a nepohodě. A vždy hovořte pouze za sebe. Nikdy neříkejte, my chceme...váš partner může mít odlišný názor, nenajal si vás jako tiskového mluvčího.

Děkujte a proste

Je úplně jedno, zda jste spolu rok, dva, pět nebo deset. Poprosit a poděkovat je základ slušností a velkou chybou je, když se právě ze vztahu tato kouzelná slůvka vypaří a úkony partnera se stanou samozřejmostí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články