Menu

Svatba

Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně jste již zažili ten zatím nejromantičtější zážitek ve vašem dosavadním životě, tedy žádost o ruku. „Zatím“ proto, že svatbu máte ještě před sebou. Upřímně velice gratulujeme a radujeme se s vámi. 

Svatba je velkým krokem pro muže i ženu. Začátek společného života by měl být romantickou oslavou s rodinou a nejbližšími přáteli. Pro tento nezapomenutelný den je třeba zařídit spoustu důležitých věcí a přípravy na „den D“ obvykle zaberou i několik měsíců.

Důkladné plánování

Svatba není jen setkání milovaných osob. Vyžaduje detailní plánování a zařizování veškerých náležitostí. Budoucí nevěsta i ženich by se měli vydat na společnou cestu životem šťastní a spokojení. Proto je dobré všechno potřebné zařídit s dostatečnou časovou rezervou.

Dobrým pomocníkem při plánování svatby může být svatební deník či diář. Ten dnes koupíte v každém dobrém papírnictví nebo na internetu. Deník Vám napoví a připomene důležité kroky svatebních příprav.

Místo a termín

První krok v přípravě svatby je obvykle vhodná lokalita. Vybrat dokonalé místo, kde si řeknete své „Ano“ není vždy jednoduché. Zohlednit musíte nejen romantickou atmosféru konkrétního místa, ale také možnost jeho využití při velmi horkém nebo naopak chladném počasí a dešti, pronájem dostatečně velkých prostor pro hostinu a následnou zábavu, dostupnost pro starší lidi nebo automobily atd.

Jednou z dalších zásadních rozhodnutí je termín svatby. Každý pár touží po krásném datu, kterým se bude pyšnit na svatebním oznámení a bude se také dobře pamatovat. Takové termíny jsou velmi žádané a je nutné rezervovat je i více než rok před svatbou.

Svatební náležitosti

Svatba není jen o výběru dobré restaurace nebo krásného data. Těšit se můžete na vybírání stylu svatby, svatebních šatů, navrhování svatebního oznámení a spoustu dalších svatebních radostí, na které nelze opomenout.

Svůj svatební den by si měli všichni užít v uvolněné atmosféře, se svými blízkými.

Svatba v kostele ? co vše je dobré o ní vědět?

Svatba v kostele a svatba na úřadu patří mezi hlavní dvě kategorie svateb. Obřady samozřejmě nejsou omezené pouze na tato dvě místa. Svatbu je možné dnes konat na zámku, hradu, parku, v zámecké zahradě, u řeky a na všelijakých místech. Pokud však zvažujete svatbu v kostele, je dobré vědět předem maximum informací.

4 důvody, proč řešit svatbu na podzim

Váš milý se vyslovil a vy celá záříte štěstím. Nejraději byste se vdávala v nejbližší době a měla to celé za sebou? Pak trochu přibrzděte a nenechte se připravit o veškerou tu parádu, která je se svatbou spojená. Ach ano. Je to poměrně hodně úkolů a starostí, ale pokud začnete svatbu řešit už teď ? na podzim, získáte spoustu času.

Tipy na dárky k výročí svatby

Každé výročí je v podstatě den, který je výjimečný, protože se něco přesně v tento den událo před rokem, dvěma či deseti. V dnešním článku je tímto významným dnem výročí svatby. Na takový den se určitě nezapomíná. Oba manželé si vzájemně připomenou den, kdy si řekli své ANO. Je vhodné se zamyslet nad tím, jaký dárek je vhodný na svatbě stříbrné, zlaté či diamantové.

Tipy, které vám ušetří peníze na svatbě

Nemusíte utratit za svatbu statisíce a přesto se pro vaše hosty stane nezapomenutelnou. Inspirujte se, jak ušetřit peníze za svatební výdaje.

Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit

Nenechte si svatbu zkazit zbytečnými chybami, kterých se budoucí novomanželé často dopouští. Představujeme vám největší prohřešky, kterých se můžete v rámci svatebních příprav dopustit

7 úžasných nápadů pro zimní svatbu

Svatba v zimě vůbec nemusí být propadákem, ale může směle konkurovat letním svatebním oslavám. Inspirujte se sedmi skvělými tipy, které povýší vaši zimní svatbu na skutečný hit.

Zimní svatba: Jak se vypořádat se špatným počasím

Svatba na podzim nebo v zimě má sice obrovské kouzlo, ale také stejně velké riziko, že vás potká déšť, vítr, nebo chumelenice. I přes špatné počasí si však obřad můžete užít. Pokud budete připraveni.

Týden před svatbou: Co musíte udělat pro svou krásu

Za týden se vdáváte a přirozeně chcete vypadat co nejlépe. Přinášíme vám týdenní plán kosmetických procedur, které byste měla podstoupit, abyste byla ve svůj svatební den byla za tu nejkrásnější.

4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)

Možná je váš drahý připravený kráčet s vámi k oltáři prakticky okamžitě, jen vy jste si toho zatím nevšimla. Podle těchto signálů poznáte, zda je zralý na svatbu, nebo na manželství s ním můžete klidně zapomenout.

Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu

To, že nemáte doma zapomenout prstýnky a neotálet zbytečně dlouho s kladnou odpovědí před oddávajícím, je zřejmě jasné každému příčetnému člověku. Nabízíme vám ale dvacet tipů, které vám možná zachrání svatbu.

Svatba: Jak udržet náklady na uzdě
Nejlepší nápady na jarní svatbu
10 chyb, kterým se musíte na svatbě vyhnout
Největší chyby, které děláte při plánování svatby
Nástrahy letní svatby
Druhá svatba: Co ano a co ne
Svatba v zimě: Nápady, které se vám budou hodit
Náklady na svatbu: Kdo co platí?
18 tipů, jak ušetřit na svatbě
Jak ušetřit na svatbě?
Jak na svatbu v zimě?
Jak přežít vlastní svatbu?