Menu
Úvod  › 

Mezinárodní den žen ? tipy na překvapení pro vaši polovičku

Mezinárodní den žen (MDŽ) se slaví každý rok 8. Března na Gabrielu. Tento svátek se slaví již více než 100 let a ať se nám to líbí či ne, jde původně o socialistický svátek. Nicméně je to také příležitost věnovat ženě kytku a přiznejme si, většina dam na to také čeká.

Prvotní myšlenkou MDŽ bylo připomenutí stávky newyorských švadlen z roku 1909. V roce 1975 byl Mezinárodní den žen stanoven dnem solidarity žen za rovnost, spravedlnost a mír. Ovšem roku 1989 byl tento den vytlačen a začal se brát zřetel spíše na den matek. Ten se však podobného věhlasu nedočkal. Nicméně rovněž nešlo o žádnou novinku. Už v 16. století se svátek matek oslavoval v Anglii pod názvem Mateřská neděle. Bezpochyby jde o krásný svátek, který se slaví po celém světě. Pomineme-li historii svátků a zaměříme se na fakta, tak širokou veřejností se i nadále slaví MDŽ včetně svátku matek. Jak tedy potěšit ženu v tento den?

Zdroj:Tipy na překvapení

Tipy na dárky k MDŽ

Ženu je třeba oslavovat, usměrnit a milovat. MDŽ není pouze o lásce k ženám a úctě k nim. Tento svátek by měl být připomínkou toho, co vše ženy během století dokázaly a k jak velkému posunu v jejich postavení ve společnosti došlo. Dřív bylo zvykem přinést ženě květinu a něžně ji políbit. To se určitě nezměnilo, ale doba jde kupředu, proto se v tento den mimo jiné ženám dávají i jiné dárky.

Například poukaz do wellness, kde si může žena odpočinout od strastí všedních dní, lístky na operu, do divadla apod. Oblibě se těší i dárkové sety na kávu a čaj. Rovněž košíky plné laskomin, kartičky s přáním, kvalitní víno, parfém, šperk. V podstatě záleží nejen na vaší fantazii, ale také finančních možnostech. Rozhodně na tento den nezapomínejte, ale ani jej nepřeceňujte. Pořádná pusa a kytka by měla být dostačující.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články