Menu

Peníze

Finance patří k nejpalčivějším tématům většiny lidí. Většina z nás má pocit, že jich zkrátka nemá dost na plnění všech svých potřeb, snů a přání. Někdo s nimi zápolí více, jiný o něco méně. Ukážeme vám, že svět financí nemusí být složitý.

Vyznejte se ve světě financí

Dostali jste se do finančních potíží a řešíte, zda a u koho si vzít půjčku? Jste zmateni z pojmů jako úroková míra nebo RPSN? Tápete v množství poskytovatelů nebo nevíte, zda budete právě vy mít šanci na získání hypotéky?

Získejte konečně přehled o svých financích a naučte se využívat dostupné množnosti. Základy finanční gramotnosti by měly ostatně patřit k samozřejmým součástem všeobecného vzdělání. Mohou vám významně zjednodušit život i ušetřit nemalé budoucí potíže s nezvládnutými splátkami různých typů úvěrů.

Dozvíte se také, jak si vybrat optimální pojištění a jak si svůj produkt nastavit, abyste se v životě nemuseli bát ani různých nenadálých událostí. Díky spoření vás nezaskočí ani případy, kdy se ocitnete po určitou dobu bez příjmu a zajistíte si i klidné stáří.

Jak si udělat pořádek

Finanční experti se shodují, že vlastnit příliš finančních produktů ovšem není ideální stav. Jen na několika účtech vám může z peněženky zmizet nemalá částka za poplatky. Co lze, to se pokuste sloučit. To je první krok k tomu, abyste si ve své ekonomické situaci nadělali pořádek.

Vašim nejlepším přítelem by se měla stát tužka, papír a kalendář. Výdaje si poctivě pište a hlídejte si nejzazší data pro zaplacení veškerých výdajů. Budete mít dokonalý pořádek v tom, co je potřeba zaplatit, co ještě zaplatit zbývá a kolik peněz vám zůstalo.

A můžete se odrazit i dál a začít si plánovat svoje finanční cíle. Ať jsou to ty dostupné, krátkodobé a jednoduše splnitelné v podobě například koupě nové televize anebo vzdálenější, tedy ušetřené peníze na letní dovolenou, koupi nového auta, vlastního bydlení atd.

Kde a jak najít brigádu?

V dnešní době je naprostým standardem, že lidé již od mladého věku (většinou hned od 15 let, občas ale i dříve) shánějí brigády a částečné úvazky. Skoro každý student ke škole ještě pracuje. Najít takovou brigádu ale nemusí být vždy snadné. Jak a kde je možné hledat se dozvíte v tomto článku.

Kde všude platí povinné ručení?

Týden nebo čtrnáct dní strávených u moře představuje odpočinek, který si mnoho z nás dopřává alespoň jednou do roka. Více než polovina Čechů se k moři vydává vlastním autem. S dovolenou se však nepojí jenom to příjemné, ale také řada povinností, které je nutné vyřešit ještě před odjezdem. Jednou z nich je důkladná kontrola auta a platné povinné ručení, a tak i platná zelená karta, se kterou jej můžete při kontrole doložit.

Peníze rychle a bez vyplňování obsáhlých dokumentů, to prostě potěší všechny

V dnešní době si nebankovní půjčka zakládá na rychlosti. Nepotřebujete ji zrovna teď využít?

Jak na dokonalou postavu, když nemáte peníze

Vymlouváte se, že nemůžete chodit do fitka a na cvičení, protože nemáte dost peněz? Omyl. Na skvělou postavu nemusíte rezignovat ani v případě, že počítáte každou korunu.

Rodičovský rozpočet: Tipy, které vám ušetří peníze

Děti, respektive jejich výchova a zajištění, jsou drahé. Také máte pocit, že od té doby, co jste se stali rodiči, protékají vám peníze mezi prsty? Potom se vám budou hodit následující tipy.

8 tipů, jak vydělat peníze na bytu

Plánujete koupit byt kvůli investici a zbohatnout na vybírání nájemného? Potom se vám bude hodit následujících osm tipů, na co si dát pozor a co dělat, abyste byli úspěšní.

Jak ušetřit na začátku školního roku?

Začátek školního roku je tradičním náporem na peněženky rodičů. Nevíte, za co platit dřív? Nabízíme vám tipy, jak ušetřit na začátku září peníze a za co se vám rozhodně nevyplatí utrácet.

5 způsobů, jak si vydělat peníze navíc

Nestačí vám váš běžný plat? Žádný problém. Vydělejte si peníze bokem. Inspirujte se tipy, jak získat extra finance.

Jak vydělat peníze, když ještě studujete

To, že ještě studujete, neznamená, že se musíte spokojit s kapesným od rodičů. Přinášíme vám tipy, jak přijít k penězům, ačkoli nejste zaměstnáni.

Tipy, které vám ušetří peníze na svatbě

Nemusíte utratit za svatbu statisíce a přesto se pro vaše hosty stane nezapomenutelnou. Inspirujte se, jak ušetřit peníze za svatební výdaje.

Zbytečné chyby, které připravují vaši domácnost o peníze
5 chyb, které vás zbytečně připravují o peníze
Jak vydělat peníze na internetu
Jedete na dovolenou? Vyhazujete peníze!
Děti a peníze: Základní pravidla výchovy
Peníze a přátelé: Míchat, nebo ne?
Určeno pro muže: Kam mizí vaše peníze?