Menu
Úvod  › 

Moderní technologie ? ničitelé romantických vztahů?

Moderní technologie má bezesporu své velké plusy. Na druhou stranu má však také své mínusy. Není náhodou, že poradny i psychologové hlásí zvýšený počet rozchodů a rozvodů. Lidé nejenže podléhají bludům, zkresleným představám, ale mají mnohem větší možnosti seznamování se.

Dřív se lidé scházeli u jednoho stolu během jídla a rozebírali se problémy. Dnes se problémy u stolu neřeší. A neřeší se většinou ani za zavřenými dveřmi v soukromí, ale veřejně na sociálních sítích. Kde si pak další přihazují polínka do ohníčku.

Zdroj:Moderní technologie

Zrychlené životní tempo a neustálý příliv nových informací vyvolává u lidí pocit bezmoci, nejistoty, deprese. Všichni mezi sebou soupeří, každý ví vše nejlépe, staré či nefunkční se automaticky vyměňuje za nové. To vede k hodnotové krizi a materializaci vztahů. Už nejde pouze o vztah, ale materiální záležitost a záležitost ne dvou lidí, ale celé skupinky (rodina, přátelé a mnohdy i úplně cizí lidé z opačného konce republiky či jiné země). Ale jejich názory mají váhu a jsou pro mnohé lidi důležité.

Ohrožené skupiny

  • Do ohrožené skupiny patří nejen dospělí, ale i děti. Je zbytečné zdlouhavě rozepisovat důvody, těch může být nespočet. Nespokojenost, nízké sebevědomí, nuda. Ano - dnešní děti nemusí chodit pomáhat na pole/zahradu, uklízet, nakupovat, a tak se logicky nudí. Navazovat potom vztahy v realitě je velmi obtížné. Protože virtuální a opravdová realita se diametrálně liší.

  • K ohroženým skupinám patří matky na mateřské dovolené, které se neumí zabavit jinak, než sezením u počítače a tlacháním o ničem několik hodin. Případně netlachají, ale hrají online hry.

  • Partnerky velmi zaměstnaných mužů. Další skupina podléhající moderním technologiím jsou ženy, které nemají žádnou vlastní seberealizaci, koníčky. Tak sedí u PC nebo s mobilem v ruce, případně sledují stupidní seriály, a pak se snaží tyto principy aplikovat do vlastního života.

Na závěr

Moderní technologie v mnoha ohledech usnadňuje život. Zmenšuje svět a sbližuje lidi. Moderní technologie dokáže životy zachraňovat, ale i ničit. Záleží, jak se k tomu postavíte jen vy samotní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články