Menu

Zdraví

Zdraví je stav psychické, fyzické a mentální harmonie či soudržnosti. Ze zdravotního hlediska je zdraví definováno jako stav člověka s absencí nemoci. Každopádně se shodneme v tom, že zdraví je nejdůležitější součástí našich životů. Je třeba o sebe pečovat, a to nejen fyzicky pomocí cvičení, udržování zdravého životního stylu, braní různých vitamínů a léků. Jde především o stav mysli. Naše psychika má na zdraví veliký vliv. Pokud propadneme depresím, smutku anebo vzteku, je něco špatně. Měli bychom o svůj mentální stav pečovat, nevyvolávat v sobě negativní myšlenky a nedovolovat ostatním, aby je vyvolali a dostaly se nám tak do hlavy. Je to náš život a naše zdraví, takže bychom měli myslet pouze na ty pozitivní věci v našich životech. Myslet na rodinu, milovat, pečovat o blízké, myslet na budoucnost - představovat si, jak může být krásná a jít si zatím. To všechno dokáže odvést naši pozornost od negativních vlivů.

Zdraví můžeme tedy rozdělit na dvě skupiny:

Fyzické zdraví

Znamená to, že budeme o své tělo pečovat tak, abychom neonemocněli. Budeme tedy udržovat nějaky zdravý životní styl typu pestré a zdravé stravy plné bílkovin a vitamínů, budeme aktivně cvičit či jinak sportovat. Je zde však mnoho negativních faktorů ovlivňující naší snahu o fyzické zdraví. Například žijeme v místech, kde je vysoké znečištění, smog nebo špatné sociální a zdravotnické systémy.

Duševní zdraví

Duševní zdraví je stavem mysli a harmonie mezi naší psychikou a emocemi. Jde o to, jak jsem již řekla, že bychom se měli soustředit pouze na pozitivní věci kolem nás. Nemyslet na to, jak se třeba máme špatně ale naopak na to, jak se můžeme mít hezky. To také znamená nepouštět si do života lidi s negativním myšlením, bavit se s těmi, kteří myslí pozitivně a chtějí se mít lépe. Pokud dosáhnete duševního zdraví a vyvarujete se negativním myšlenkám, dokážete tak lehce odolat také stresu.

Co je dobré vědět o spánku a související informace

Spánek je nedílnou součásti každého člověk. Někteří jej považují za nutné zlo, jiní naopak za nejlepší formu odpočinku. Pojďme si připomenout některé zajímavé informace. Víte, že průměrný člověk spí 6 - 8 hodin?

Jak přestat s alkoholem?

Alkoholické nápoje jsou pro svou chuť značně oblíbené. Nadměrná konzumace alkoholu má však závažné účinky na lidský organismus. Jak se pozná závislost na alkoholu a jak s jeho konzumací přestat?

Jak poznat u dítěte, že neslyší?

Ztráta sluchu u dítěte je velmi závažný problém, který zasáhne každého rodiče. V dřívějších dobách bylo komplikované takovéto onemocnění odhalit. Při dnešních možnostech se můžeme problémem zabývat hlouběji a komplexněji, než tomu bylo dříve.

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

Podivné chutě, které signalizují zdravotní problémy

Pronásledují vás divné chutě? Možná se vám jimi vaše tělo snaží naznačit, že mu něco chybí, nebo bojuje s nějakým zdravotním problémem. Víte, co znamenají vaše zvláštní chutě?

Zdravotní chyby, které v zimě dělají všichni

Děláte je i vy, nejspíš si je neuvědomujete - a to i přesto, že vám ničí zdraví. Následujících prohřešků proti zdraví se v zimě dopouští všichni.

Zdravotní rizika Vánoc: Kocovina i otrava z jídla

Těšíte se na to, až si zítra konečně sednete a budete se užívat klidných Vánoc? V tom případě nejspíš netušíte, co všechno vám o svátcích hrozí. Následující zdravotní rizika jsou pro Vánoce typické.

Kombinace potravin, které vám poškodí zdraví

Bílé pečivo s džemem, cereálie s mlékem, nachos se salsou, nebo například salát s dresingem bez tuku. Představujeme vám překvapivé kombinaci potravin, které vašemu zdraví rozhodně neprospějí.

7 způsobů, jak domácí zvíře zlepší vaše zdraví

Máte doma psa, nebo kočku? Těšte se na nižší cholesterol, menší stres, lepší kondici, nebo lepší náladu. Domácí mazlíčci jsou vynikajícím lékem na civilizační choroby.

7 nevinných zvyků, které vám ničí zdraví

Sedíte se zkříženýma nohama, spíte na břiše, zadržujete moč, nebo máte rádi žvýkačky. Každodenní zvyky, které se tváří nevinně, vám mohou značně zkomplikovat zdravotní stav. Znáte je?

Co vypovídají nohy o vašem zdraví
60 sekund, které vám zachrání zdraví
Vysoké podpatky vám zničí zdraví: Podívejte se
10 způsobů, kterými vám běh zlepší zdraví
Co vypovídá vzhled o vašem zdraví
Módní trendy, které vám zničí zdraví
Pro muže: Sedm signálů, že jste zdraví
Červené maso: Pro a proti vašemu zdraví