Menu

Fitness cvičení

V současnosti se lidé čím dál víc soustředí na svůj zdravý životní styl a celkovou image. Internet je plný odborných článků a videí s nejrůznějším cvičením, fitness recepty nebo motivačních fotek. Být v dobré formě je dnes velice žádoucí nejen kvůli vzhledu.

Každý už ve svém životě zatoužil po hezčí postavě a menší velikosti oblečení. Velké procento lidí však v dnešní době pravidelně sportuje především kvůli zdraví a kondici. Pryč jsou doby, kdy byly svaly pouze „hezké na pohled“. Dnes je kladen důraz na silné, zdravé a funkční svaly, které se běžně využívají v každodenním životě. Pojďte nakouknout do fitnessového světa, zlepšit svoji kondici a překročit své hranice!

Motivace

Na začátku všeho nového je podstatná motivace. Bez ní se člověk do většiny věcí nepřemluví. Důležité je mít svůj vlastní názor a být přesvědčeni, že chcete nakouknout do světa fitness. Většina lidí touží zhubnout, další chce zpevnit postavu nebo opustit svoji komfortní zónu v obývacím pokoji.

Vhodný pohyb

Nebojte se a najděte vhodný sport nebo cvičení právě pro vás. Každému vyhovuje něco jiného, proto musíte zjistit, co vás baví nejvíce. Naše země se může pyšnit spoustou sportovních a fitness center, která nabízí nepřeberné množství lekcí a kurzů, stačí si pouze vybrat. Fitness je nekonečná studnice možností a inspirace.

Zdravá strava

Fitness není pouze o cvičení. Velký podíl na zdravém životním stylu má také zdravé a kvalitní stravování. Neříká se jen tak, že 80% úspěchu tvoří strava a zbylých 20% dobré potraviny. Pokud si nevíte rady co nebo kdy jíst, můžete kontaktovat zkušeného výživového poradce nebo přímo trenéra ve fitness centru.

Zdravý životní styl jde ruku v ruce s pravidelným pohybem a zdravou stravou. S tím je také spojené zdravé sebevědomí a dobrá nálada, které získáte. Inspirujte se ve fitness světě a jeho novinkách.

Skutečně divné věci, které dělají majitelé fitness náramků

Nosí už je skoro každý, počítají vám, kolik kroků uděláte za den, i kalorie, které tím spálíte. Jejich majitelé se ale dost často chovají jako cvoci. Tady máte osm důkazů.

Fitness tipy pro ty, kteří nemají vůbec čas

Udržet si štíhlou postavu, když máte dostatek času a neomezený rozpočet na trenéra, není žádné umění. Nabízíme vám fitness tipy pro ty, kteří jsou extra zaneprázdnění a přesto se chtějí udržet ve formě.

Fitness hit: Proč všichni pijí Matcha Tea?

Je to jako epidemie. Každý, kdo má co do činění s fitness nebo hubnutím, se zbláznil do zeleného nápoje, o kterém se tvrdí, že vám se shazováním tukových zásob pomůže přímo zázračně a nakopne váš metabolismus. Co je ten zázračný Matcha Tea vlastně zač?

Nejblbější otázky ve fitness skupinách

Jen si je přečtete, adrenalin vám vystřelí až nad hlavu a přemýšlíte, jestli je tazatel myslí vážně, nebo je to nejapný vtip. Představujeme vám ty nejstupidnější otázky, na které ve fitness skupinách narazíte.

Test: Jste fitness manik?

Jak se jmenují jógové pozice? Co je intervalový trénink? Při jakém cvičení spálíte nejvíc kalorií a kde byste hledali triceps? Otestujte si své fitness znalosti i kolik toho víte o cvičení.

10 způsobů, jak zvýšit svou fitness motivaci

Dali jste si předsevzetí, že konečně začnete pravidelně cvičit a zhubnete. Jenže teď vám nějak dochází síly a častěji se vymlouváte, než cvičíte. Víme, jak vaši motivaci zase "nakopnout."

Dietní a fitness chyby, které vám přidají roky

Přeháníte to se sladkými dezerty, vybíjíte si stres v posilovně, nepijete čaj a neposilujete. Vítejte na přehlídce stravovacích a fitness chyb, které vám přidají zbytečně roky navíc.

Které fitness mýty jsou nebezpečné?

Běh na pásu je bezpečnější než běh venku, posilovací stroje jsou lepší než činky a strečink před cvičením vás uchrání před zraněním. Představujeme vám mýty, které kolují o cvičení.

Nejhorší fitness trendy všech dob

Vibrační břišní pásy, DVD s cvičícími celebritami, nebo třeba cvičení na židli. Představujeme vám nejhorší fitness trendy všech dob, u kterých máte dost velkou pravděpodobnost, že vám zničí zdraví.

Test: Jaká je vaše fitness osobnost?

Cvičíte jen pro efekt, z donucení, nebo pro svou vlastní potěchu a radost? Co od cvičení očekáváte a jakých chyb se nejčastěji dopouštíte? Odpověď vám prozradí následující test.

7 nejotravnějších zvyků z posilovny
Největší fitness dilemata: Vyřešeno!
Fitness tipy pro nestíhající matky
Test: Kolik toho víte o sportu a fitness?
5 základních fitness zásad