Menu

Bydlení

Slýcháte také, že bydlení je základ kvalitního života? A chtěli byste, aby Vaše bydlení splňovalo i ty nejnáročnější parametry? Pak jste na správném místě. V následující rubrice Vám nabídneme prvotřídní informace. Poradíme Vám s tím, jak bydlení vybrat a na co si dávat velký pozor. Tak neváhejte a pojďte se s námi vydat do světa bydlení.

Papírování při výběru bytu

Při výběru Vašeho budoucího bydlení buďte velmi opatrní. Investice, kterou hodláte podstoupit není úplně malá, a proto je na místě aktivně přistoupit k řešení následujících právnických náležitostí:

 • zjistěte si skutečného vlastníka nemovitosti
 • ověřte omezení ve vlastnictví (např. věcná břemena, zástavy, atp.)
 • zajistěte právně ověřené kvalitní kupní smlouvy
 • prověřte všechny osoby a instituce, které se podílejí na převodu nemovitosti

Finance

Mimo základního papírování budete potřebovat zajistit zdroje financování. A proto:

 • ověřte podmínky poskytnutí úvěru (banka vs. vlastní rozpočet)
 • zajistěte bezpečný převod prostředků

Výběr bytu

Při výběru bytu buďte velmi opatrní a zaměřte se na byt samotný, ale i charakteristiky, které souvisejí s lokalitou, kde se Vaše bydlení bude nacházet.

Samotný byt

 • prozkoumejte reálný stav vybavení a úprav bytu či domu (např. dřívější rekonstrukce, skryté vady atp.)
 • získejte informace o tom, co k bydlení náleží (např. sklep, balkón nebo garáž)
 • informujte se o fungování společenství vlastníků či družstva
 • seznamte se sousedy

Atributy okolí

 • zjistěte dostupnosti MHD, úřadů, lékaře, škol atp.
 • vytipujte nebezpečné oblasti nejen pro děti
 • vyžádejte si územní plán lokality na obecním úřadu (důležité do budoucnosti – plánované rekonstrukce či úpravy v oblasti)

V případě, že všemi námi doporučenými kroky projdete a budete velmi obezřetní, pak Vám můžeme zaručit, že získáte skvělé a kvalitní bydlení, které Vám zpříjemní Váš budoucí život. Samozřejmě výběrem bydlení vše nekončí, Vašim dalším krokem bude volba vybavení bytu a jeho přizpůsobení Vašim požadavkům. S tímto Vám poradíme v dalších rubrikách.

Schůzky v kanceláři? Udělejte dobrý dojem

Čeká vás důležité jednání nebo obchodní schůzka? Nezáleží jen na tom, co řeknete, ale důležité je také to, jak své sdělení podáte a v jakém budete prostředí. Pojďme se tedy podívat na to, jak má vypadat reprezentativní kancelář.

Trendy roku 2021 do vaší nové kuchyně

Chystáte se letos na přestavbu kuchyně? Nenechte nic na náhodu. Plánování tohoto prostoru si zaslouží vaší pozornost. Lidé v kuchyni tráví čím dál více času. Už dávno není určena jen pro jednoho kuchaře. Setkává se zde celá rodina, jídlo připravuje víc než jeden člověk, nechybí ani místo na sezení nebo dokonce na práci. Hranice mezi obývákem a kuchyní pomalu mizí.

Nový vzhled vašeho domu: Zvážili jste obklady na fasádu?

Pokud si při pohledu na svůj dům říkáte, že by si zasloužil nový vzhled a velkou proměnu, nemusíte hned sahat po fasádním nátěru. Způsobů, jak proměnit dům k nepoznání a dodat mu punc luxusu, je několik. Jednou z možností je použití obkladů na fasádu, které vypadají honosně, navíc vynikají i svými vlastnostmi. I proto se s fasádními obklady setkáváme stále častěji. Pojďme se zaměřit na to, z jakých materiálů se vyrábí a jaké jsou jejich přednosti.

LED osvětlení dodá vašemu domu a zahradě nádech výjimečnosti

Připadá vám, že vašemu domu a zahradě něco chybí? Rádi byste ho něčím odlišili od sousedů a vylepšili jeho design? Řešením je venkovní LED osvětlení. Budete překvapeni, jak lehce může podtrhnout architekturu vaší stavby. Váš dům získá díky němu moderní vzhled, a to bez velkých stavebních úprav. Vhodně zvolené osvětlení dokáže velmi efektivně zvýraznit linie vašeho domu nebo zahrady a proměnit ho k nepoznání.

Nebankovní půjčka na bydlení, aneb co vás čeká a nemine

Zařizování prvního bydlení může často působit jako nedosažitelný cíl. Nákup pozemku, stavba či rekonstrukce domu nebo vybavení pronajatého bytu se většinou dost prodraží a člověku, který právě dokončil školu a nastoupil do zaměstnání, banky hypotéku obvykle neschválí. Jako alternativní řešení se pak nabízí nebankovní půjčka, u které sice nemáte tak výhodné podmínky, ale zato je mnohem větší pravděpodobnost, že ji skutečně dostanete.

Na co se připravit při společném bydlení s přítelem

Chodíte spolu už nějakou dobu a nadešel právě čas, že zvažujete společné bydlení? Je to okamžik, který prověří vás oba a to, zda spolu jako pár dokážete opravdu fungovat. Pokud jste doposud měla na očích růžové brýle, připravte se je odložit. Vlastně to platí pro obě strany. Je to okamžik, kdy si nalijete čistého vína. Budete muset respektovat jeden druhého naučit se dělat kompromisy. Žádná slovní hra, ale skutečná realita.

Top trendy v bydlení pro rok 2018

Rok 2018 je tady a s ním i nové trendy, které se netýkají pouze oděvní sféry, ale i bydlení. Někdo se nechává překvapit, jiný jde tomu naproti a zjišťuje, co bude v kurzu. Pokud i vás zajímá, co letos pofrčí v bydlení, pak jste tady správně.

Díky stavebnímu spoření získáte až 2 000 Kč ročně a dosáhnete na vlastní bydlení

Stavební spoření je pro stát stále velmi nákladným finančním produktem. Na příspěvky nechce stát vyhrazovat příliš peněz, a tak už přes dvacet let hledá cestu, jak na státních příspěvcích ušetřit. I přes rapidní omezení výnosnosti je ale o stavební spoření stále zájem, lidé si sjednávají nové smlouvy ve velkém.

Chyby, které děláte při výzdobě svého domova

Nakoupíte spoustu polštářů, velké pokojové květiny a všechno sladíte do jednoho barevného tónu, protože tak přece nemůžete šlápnout vedle? To jste ale na omylu! Představujeme vám největší chyby, kterých se dopouštíte při výběru dekorací do vašeho bytu.

Test: Co o vás vypovídá váš domov?

Způsob, jakým máte zařízený byt, vypovídá o vaší osobnosti víc, než si možná uvědomujete. Udělejte si následující test a zjistěte, jak jste na tom právě vy.

Detaily, které dodají vašemu bydlení šmrnc
5 tipů, které dodají vašemu bydlení styl
Test: Je váš domov bezpečný?
Jak přežít společné bydlení
Test: Co o vás vypovídá vaše bydlení?
Největší nebezpečí pro děti: Váš domov