Menu

Bydlení

Slýcháte také, že bydlení je základ kvalitního života? A chtěli byste, aby Vaše bydlení splňovalo i ty nejnáročnější parametry? Pak jste na správném místě. V následující rubrice Vám nabídneme prvotřídní informace. Poradíme Vám s tím, jak bydlení vybrat a na co si dávat velký pozor. Tak neváhejte a pojďte se s námi vydat do světa bydlení.

Papírování při výběru bytu

Při výběru Vašeho budoucího bydlení buďte velmi opatrní. Investice, kterou hodláte podstoupit není úplně malá, a proto je na místě aktivně přistoupit k řešení následujících právnických náležitostí:

 • zjistěte si skutečného vlastníka nemovitosti
 • ověřte omezení ve vlastnictví (např. věcná břemena, zástavy, atp.)
 • zajistěte právně ověřené kvalitní kupní smlouvy
 • prověřte všechny osoby a instituce, které se podílejí na převodu nemovitosti

Finance

Mimo základního papírování budete potřebovat zajistit zdroje financování. A proto:

 • ověřte podmínky poskytnutí úvěru (banka vs. vlastní rozpočet)
 • zajistěte bezpečný převod prostředků

Výběr bytu

Při výběru bytu buďte velmi opatrní a zaměřte se na byt samotný, ale i charakteristiky, které souvisejí s lokalitou, kde se Vaše bydlení bude nacházet.

Samotný byt

 • prozkoumejte reálný stav vybavení a úprav bytu či domu (např. dřívější rekonstrukce, skryté vady atp.)
 • získejte informace o tom, co k bydlení náleží (např. sklep, balkón nebo garáž)
 • informujte se o fungování společenství vlastníků či družstva
 • seznamte se sousedy

Atributy okolí

 • zjistěte dostupnosti MHD, úřadů, lékaře, škol atp.
 • vytipujte nebezpečné oblasti nejen pro děti
 • vyžádejte si územní plán lokality na obecním úřadu (důležité do budoucnosti – plánované rekonstrukce či úpravy v oblasti)

V případě, že všemi námi doporučenými kroky projdete a budete velmi obezřetní, pak Vám můžeme zaručit, že získáte skvělé a kvalitní bydlení, které Vám zpříjemní Váš budoucí život. Samozřejmě výběrem bydlení vše nekončí, Vašim dalším krokem bude volba vybavení bytu a jeho přizpůsobení Vašim požadavkům. S tímto Vám poradíme v dalších rubrikách.

Na co se připravit při společném bydlení s přítelem

Chodíte spolu už nějakou dobu a nadešel právě čas, že zvažujete společné bydlení? Je to okamžik, který prověří vás oba a to, zda spolu jako pár dokážete opravdu fungovat. Pokud jste doposud měla na očích růžové brýle, připravte se je odložit. Vlastně to platí pro obě strany. Je to okamžik, kdy si nalijete čistého vína. Budete muset respektovat jeden druhého naučit se dělat kompromisy. Žádná slovní hra, ale skutečná realita.

Top trendy v bydlení pro rok 2018

Rok 2018 je tady a s ním i nové trendy, které se netýkají pouze oděvní sféry, ale i bydlení. Někdo se nechává překvapit, jiný jde tomu naproti a zjišťuje, co bude v kurzu. Pokud i vás zajímá, co letos pofrčí v bydlení, pak jste tady správně.

Chyby, které děláte při výzdobě svého domova

Nakoupíte spoustu polštářů, velké pokojové květiny a všechno sladíte do jednoho barevného tónu, protože tak přece nemůžete šlápnout vedle? To jste ale na omylu! Představujeme vám největší chyby, kterých se dopouštíte při výběru dekorací do vašeho bytu.

Test: Co o vás vypovídá váš domov?

Způsob, jakým máte zařízený byt, vypovídá o vaší osobnosti víc, než si možná uvědomujete. Udělejte si následující test a zjistěte, jak jste na tom právě vy.

Test: Je váš domov bezpečný?

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Jak je ale chráněný váš domov a je pro vaše potomky skutečně bezpečný? Udělejte si následující test.

Jak přežít společné bydlení

Už spolu nějakou dobu chodíte a teď jste se rozhodli sestěhovat. Jenže právě společné bydlení může váš vztah zlikvidovat. Víte, jak jej zvládnout a přežít?

Test: Co o vás vypovídá vaše bydlení?

To, jak vypadá váš byt nebo dům, co v něm je pro vás důležité a jak bydlíte, vypovídá mnohé o vaší osobnosti. Otestujte se.

Největší nebezpečí pro děti: Váš domov

Máte pocit, že se u vás doma vašim dětem nemůže nic stát, protože je máte neustále pod dohledem? Omyl. Nejvíc dětských úrazů se stane právě v domácnosti. Naučte se jim předcházet.