Menu
Úvod  › 

Co dělat a co ne, když chcete předejít rozchodu

Jestliže intuitivně cítíte, že váš vztah jde do kytek, ale na partnerovi či partnerce vám velmi záleží, nadešel pravděpodobně na inventuru ve vztahu a pořádný rozhovor. Jestliže vám vztah jako tak jinak klape, ale jsou oblasti, kde něco drhne, je nejlepším řešením si promluvit. Řekněte si vzájemně, co vám vadí, ale nezapomínejte přitom i na pozitiva ? vyzdvihnout u partnera naopak věci, kterých si ceníte.

Vztahová inventura

Intuici jsou většinou obdařeny ženy a ty přesně vycítí, když není něco úplně v pořádku. Intuici není radno podceňovat. Přichází v době, kdy je ještě relativně čas situaci zachránit. Nedopusťte, aby bylo příliš pozdě a váš vztah nabyl takových trhlin, které není možné zaletovat. Sedněte si a vyříkejte si s partnerem vše, co máte na srdci. Ovšem pozor na známé rčení - co na srdci, to na jazyku. Neuvážená slova mohou zranit a situaci ještě více zhoršit. Slova pečlivě zvažte a snažte se o vyvážení, aby kritiky nebylo více než pochvaly.

Zdroj:Rozchod

Když neumíte mluvit - pište

Mnoho lidí přesně ví, co by chtělo partnerovi říci, ale v okamžiku kdy má dojít k rozhovoru z očí do očí, jakoby se slova někam vypařili. Někdy je to tréma, strach z odpovědi, stud nebo prostě jen neumíte komunikovat. V takovém případě si spolu sedněte a na jednu stranu lístečku napište, co vám vadí, na čem by bylo potřeba zapracovat a na druhou opět nezapomínejte chválit a vyzdvihovat i dobré vlastnosti svého protějšku. Opět pamatujte - co je psáno, to je dáno. I při psaní volte správná slova.

Neřešte nic pod tlakem emocí

Čekat, až vás partner naštve a vyprsknout v tuto chvíli vše, co máte v sobě nastřádáno, není nejmoudřejší nápad. Problémy, které se týkají vašeho vztahu, řešte vždy s čistou hlavou. Rozhodně se netvařte, že problém není a ani se ho nesnažte zamést pod koberec, nastřádána špína se pak uklízí špatně a dlouho.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články