Menu

Cestování a dovolená

V současné době je cestování dostupnější než kdykoli v minulosti. Můžeme mluvit o téměř neomezených možnostech dopravy, volbě nejrůznějších destinacích či luxusních službách exkluzivních hotelů. Svoji vysněnou cestu můžete svěřit zkušené cestovní agentuře či kanceláři nebo cestovat tzv. „na vlastní pěst“. Při volbě druhé možnosti ušetříte značnou část peněz a troufneme si říci, že zažijete mnohem více zážitků a poznáte spoustu zajímavých míst, která z hotelového pokoje jen tak neuvidíte.

Není to tak dávno

Vzpomeňme si na cestování ještě před několika málo lety. Pravidelná letecká doprava do oblíbených destinací byla velice vzácná a zároveň také nákladná. Jen velmi málo lidí si mohlo dovolit objevovat svět, poznávat nové kultury, jejich zvyky a ochutnávat místní kuchyni. Cestování našich rodičů a prarodičů se omezovalo na jízdu autem nebo autobusem k nejbližšímu moři nebo jezeru, které bylo nejen časově velmi náročné.

Neomezené možnosti

Dnešní pravidelné letecké, autobusové i vlakové linky umožňují spojení do toho nejvzdálenějšího místa na světě, v jakoukoliv denní i noční dobu. Letenky a jízdenky lze pořídit několika kliknutími na internetu. Pokud máte dostatečné množství peněz, nemusíte si v podstatě ani balit zavazadlo. Většinu životně důležitých věcí koupíte v každém městě, téměř na každém rohu. Tato svoboda v životě je k nezaplacení.

Nízké náklady

Díky konkurenčnímu boji dopravních společností můžeme vybírat ze spousty nabídek letenek a jízdenek, které se mohou lišit cenou, třídou a odlišnými službami.

Například letenky je možné zakoupit u nízkonákladových společností za opravdu nízké ceny. Díky tomu tak cestovatelé ušetří značnou část peněz.

Cestování a poznávání světa je pro náš život velice důležité. Utváří naši osobnost a chování, učí nás respektovat jiné národnosti a dává nám neuvěřitelnou svobodu. Každý člověk by měl alespoň na nějaký čas vycestovat a užívat si krás cizích zemí.

Tipy, kam v létě vyrazit za turistikou

Prázdniny se kvapem blíží a ještě stále netušíte, co podniknete? Nechte se tedy inspirovat a mrkněte na zajímavé tipy, kam vyrazit za turistikou.

3 tipy na podzimní výlety po ČR

Podzim je bezesporu velmi krásným ročním období. Příroda hraje všemi barvami, listí šustí pod nohama, vzduch je již nasáklý chladem, tudíž si lépe vychutnáte ovocný koláč s posypkou doplněn horkým čajem, svařeným vínem nebo grogem. Podzimní procházky přírodou mají své nezaměnitelné kouzlo. Příroda se ukládá ke spánku, a také na člověka začíná doléhat únava a přepíná do pomalejšího režimu.

Jak si zabalit na zimní dovolenou?

Plánujete zimní dovolenou a už teď přemýšlíte, kam všechno to oblečení vměstnat? Přeci jen dovolená v létě je krapet o něčem jiném. Stačí vám pár triček, šortek, jedna mikina, plátěné kalhoty, šaty či sukni a můžete vyrazit. Kdežto zimní dovolená zahrnuje mnohem více oblečení, které je navíc objemné.

13 tipů, jak ušetřit při cestování

Za prázdniny a dovolenou nemusíte vyplenit své konto. Nabízíme vám tipy, které vám při cestování ušetří spoustu peněz a užijete si skvělé prázdniny za pár korun.

Plusy a mínusy cestování na vlastní pěst

Cestovní agentury rozšiřují neustále svou nabídku, a tak si vyberou většinou i ti nejnáročnější cestovatelé, ať už prahnou po romantice, odpočinku či dobrodružství. Ovšem i přes to všechno se najde velké množství turistů, kteří se vypravují do zahraničí na vlastní pěst. Na co vše je nutné myslet?

Na co nezapomenout při odjezdu na dovolenou

Venku sice mrzne, až praští, ale už listujete katalogy cestovních kanceláří a vidíte se s drinkem v ruce na pláži? Sluníčko hřeje, moře šplouchá, prsty boříte do sluncem vyhřátého písku? To vše je sice moc fajn, ale mimo krásných představ bude potřeba zařídit spoustu věcí ještě předtím, než na dovolenou snů vyrazíte. Které to jsou, vám připomeneme v dnešním článku.

Jak nejlevněji cestovat na vlastní pěst?

Nechcete se vždy spoléhat jenom na nabídku současných cestovních kanceláří, jelikož je ve vašem zájmu vyrazit také na vlastní pěst? Pokud ano, podívejte se spolu s námi, jak cestovat nejlevněji. Začneme tím nejdůležitějším, což je výběr letenek. Díky moderní době už není nutné nikam chodit.

Co si zabalit na dovolenou k moři?

Chystáte se o prázdninách k moři užívat si spalujících slunečních paprsků? Již se nemůžete dočkat dne, kdy za sebou zabouchnete dveře od vašeho domova a vyrazíte vstříc příjemnému odpočinku a relaxaci? Pak si jistě nechcete svou dovolenou zkazit tím, že si s sebou nezabalíte vše potřebné. Jestliže nechcete na nic zapomenout, pak si přečtěte náš dnešní článek. Společně se v něm podíváme, co si zabalit na dovolenou k moři, abyste si dovolenkové dny užili jak se sluší a patří!

Místa, kam jezdí na dovolenou celebrity

Chcete se opalovat s Madonnou? Zaplavat si s Jennifer Aniston, nebo popít v plážovém baru s Rihannou? Víme, do kde tráví své prázdniny nejznámější celebrity.

7 způsobů, jak cestování oživí váš vztah

Máte pocit, že váš vztah už není, co býval? Že se vám rozpadá pod rukama, nebo ho ubíjí stereotyp? Začněte spolu víc cestovat. Podle odborníků je totiž společné cestování pro oživení a utužení vztahu vynikající.

8 tipů na cestování s dítětem
Test: Jaký jste typ cestovatele?
Test: Jste cestovatel, nebo turista?
Cestování s dítětem: Jak přežít v letadle
Cestování s dítětem: Pravidla přežití