Menu
Úvod  › 

Pravidla přežití na firemní party

Léto je obvykle nabité firemními výjezdy, mejdany, akcemi, teambuildingy a party. Zvládněte je bez toho, aby vám zničili kariéru!

Čeká vás firemní party? Užijte si zábavu, ale nedávejte všanc svou profesionální pověst. Tady jsou tipy, které vám umožní chodit i druhý den ráno se vztyčenou hlavou.

1. Nepijte přes míru

Alkohol snižuje váš odhad a úsudek. Velmi pravděpodobně pak uděláte věci, kterých budete s čistou hlavou litovat. I pokud máte pocit, že dokážete alkohol zvládnout, buďte opatrní. Jakmile někdo z vašich nadřízených získá dojem, že jste opilí, budete tento špatný dojem jen obtížně napravovat.

2. Nepleťte si firemní party se seznamkou

Je jasné, že na firemní party vidíte najednou kolegy jinak než obvykle. To ale neznamená, že se musíte podívat kolegyni do kalhotek. I když tak kočka z účtárny vypadá v tlumeném osvětlení podpořeném několika vinnými střiky hodně sexy, pokuste se ignorovat tyto živočišné instinkty. Románek na jednu noc vám pracovní situaci jen zbytečně zkomplikuje.

3. Neflirtujte

Vaše flirtování může být sice absolutně nevinné, ale jste si jisti, že to tak bude vnímat i mladičká praktikantka, na kterou házíte cukrbliky? Když pominete komplikace, které z vašeho chování mohou plynout, rozhodně tak ohrozíte svou profesionální pověst.

4. Vhodně se oblečte

Nemusíte nosit nutně to samé oblečení jako do kanceláře, ale havajská rozhalenka, plážové šortky a ponožky v sandálech vám hezkou vizitku neudělají.

5. Neztrácejte sebekontrolu

Na party mají lidé tendenci naprosto se uvolnit a zahodit svou sebe kontrolu. Nicméně, to že se svými kolegy absolvujete neformální akci, neznamená, že jim můžete říct prakticky cokoli. Stále si hlídejte přiměřenou dávku soukromí. Stejně tak není nutné sdělovat šéfovi, co si myslíte o úrovni jeho inteligence. Splnění tohoto úkolu vám bude komplikovat právě alkoholové opojení.

6. Neříkejte dvojsmyslné vtipy

Vousaté či rasisticky zaměřené vtipy vaší profesionální pověst pošlou hodně rychlým tempem pod zem.

7. Pozor na jazyk

Je sice možné, že se se svými kamarády v hospodě bavíte jako členové klubu dlaždičů, ale na firemní party zachovávejte stejnou kulturu projevu jako na pracovišti.

8. Nepomlouvejte

Je jasné, že pokud se na akci nedostavil kolega, kterému z úst páchne podobně jako z kanálu, jste vystaveni pokušení, pořádně ho proprat. Jenže pamatujte si, že jen málokdo nemá vůbec žádné přátele a vaše vtipné poznámky a ironická vyjádření se k postiženému nejspíš dostanou oklikou jen během několika hodin. A pokud ho poté budete potkávat dále v práci, nebo s ním musíte dokonce spolupracovat, budete ve velmi nepříjemné situaci.

9. Neberte s sebou nepozvané hosty

Jen těžko si představit trapnější situaci, než když na firemní party přivedete člověka, který není pozvaný. Může vám to připadat jako detail, ale firemní vedení, které nese zodpovědnost za rozpočet akce, bude mít nejspíš jiný názor.

10. Hosty vybírejte dobře

Pokud si s sebou můžete přivést společnost, vybírejte dobře, koho vezmete. Uvědomte si, že nevhodné chování vašeho hosta bude vrhat špatné světlo i na vás.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Starosti s prací