Menu
Úvod  › 

Výhody a nevýhody internetových seznamek

Internetové seznamky se dnes těší docela velké popularitě. Je to především tím, že mnoho lidí nemá čas ani příležitost vyrazit si do společnosti a poznat někoho osobně. Ovšem tak jako vše, má i tento způsob seznamování své klady a zápory. Které to jsou, si prozradíme právě teď.

Výhody internetových seznamek

Možnost vidět, jak potencionální partner vypadá, patří bezesporu k jedněm z výhod. Rovněž je možné se vše o objektu našeho zájmu dočíst. Co dělá ve volném čase, jaké má koníčky, jaké filmy rád sleduje, jakou má práci a mnoho jiných zajímavostí. Zkrátka díky online seznamce lze hledat "partnera na míru". Nejen podle jeho popisu, ale i odpovídajícího vzhledu. Líbí se vám blonďák s modrýma očima nebo exoticky vyhlížející typ s hnědými vlasy a uhrančivým pohledem? Tohle vše díky internetové seznamky lze.

Zdroj:Internetová seznamka

Máte rovněž možnost, zda odpovíte nebo ne, pokud vás osloví někdo, kdo naopak nebude odpovídat vašim představám. Díky internetovým seznamkám zabijete i nudu, pokud se vám zrovna nikdo nějak moc nezamlouvá, můžete si alespoň psát. Rovněž existuje možnost nalézt partnera nejen z jiného města, ale i státu. Jestliže zvládnete jazyk, pak není problém poznat i cizince.

Nevýhody internetových seznamek

To, co se ve skutečnosti zdá být výhodou, může být svým způsobem i nevýhoda. Tak velká možnost výběru mnohdy způsobuje, že si lidé v tak velkém počtu potencionálních partnerů nakonec nedokážou vybrat. Zkrátka vybírají, vybírají, až přeberou.

Další nevýhodou mohou být nepravdivé informace. Staré fotografie, které již nejsou aktuální, lživé informace o sobě. Dle výzkumu bylo zjištěno, že až 80% lidí na seznamkách mlží či zkreslují o sobě informace, realita je pak ve skutečnosti zklamáním. K nevýhodám patří i fakt, že čím dál více lidí se stává na počítači závislých. Zatímco písemně komunikovat umí, povídat si naživo je docela problém. A právě kvalitní komunikace je základním předpokladem úspěšného vztahu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články