Menu
Úvod  › 

Kdy říct: Miluji tě

Jde o větu, kterou by chtěla slyšet každá žena, ale která váš slibně rozvíjející se vztah může také poslat hluboko pod zem. Kdy nastavá ten pravý čas na zásadní vyznání a kdy ho v sobě máte raději spolknout?

Předčasně vyřčené "miluji tě" může být pro vztah stejně vražedné jako jeho absence. Pokud jste ve vztahu, který se jeví jako funkční a šťastný, a chybí v něm citové projevy či vyznání, může být značně frustrující pro vás i vaší partnerku. Absence vyznání zbavuje vztah důvěrnosti a intimity. Naučte se odhadnout, kdy je ten správný čas na větu: Miluji tě.

1. Neuspěchejte to

Když spolu začnete chodit, vaše city jsou nejvíc ze všeho podobné tornádu. Všechno se vám zdá bezvadné, skvělé, ona je sexy, milá a vůbec z vás optimismus jen odkapává. Máte pocit, že ona je vaší vyvolenou a že už spolu zůstanete navždy, nebo alespoň několik měsíců. Není divu, že jste v pokušení říct jí, že ji milujete. Už proto, že to skutečně tak cítíte.

Ještě než ona osudná slova vyřknete, chvíli přemýšlejte, jestli do toho chcete jít i přes následující důvody:

Stud

Možná už jste se ohledně příliš uspěchaného vyznání někdy v minulosti spálili. Klasická situace, kdy jí do ucha zašeptáte: "miluji tě" a ona se zeptá: "co, prosím?", vaši vášeň velmi rychle zchladí na dalších několik let. Příčinou takové nepříjemné zkušenosti je často právě příliš velká netrpělivost a uspěchané vyznání v okamžiku, kdy na ně ani jeden z vás není připravený.

Není návratu

Takto zásadní vyznání navíc představuje určitý bod, že kterého není návratu. Pokud vám za tři dny spadnou šupiny z očí a vy zjistíte, že si s vámi jen pohrávala, těžko se budete tvářit, že jste nad věcí a že jste to brali také jen jako neškodný románek bez pokračování.

Vyplašíte ji

Možná si stále nejste jistí, jak to s vámi vlastně myslí a jestli bere váš vztah stejně vážně jako vy. Pokud však chcete vývoj věcí uspíšit a vymámit z ní city tím, že si ji zavážete ohromnými vyznáními, brzděte. Lehce se vám může stát, že ji naopak vyplašíte a bude si od vás udržovat ještě větší odstup.

2. Kdy to říct

Počkejte, dokud spolu nebudete randit alespoň tři měsíce. Za tu dobu z vás opadne prvotní extrémní zamilovanost a vy si ujasníte, jak to s těmi city máte doopravdy. Navíc jeden druhého lépe poznáte, takže budete schopni lépe předpovídat reakce na tak zásadní prohlášení. Klidně ale počkejte o měsíc či dva déle. Pokud jí to řeknete uváženě a s rozmyslem, bude to považovat za tím větší kompliment.

Na druhou stranu byste své vyznání neměli příliš oddalovat. Pokud od vás víc než půl roku neuslyší ani, že ji máte rád, těžko můžete očekávat nějaký uspokojivý vývoj vztahu. Projevy citů a náklonnosti vás posouvají dál a bez nich začne váš vztah nutně stagnovat.

3. Jak to ne/říct

Rozhodně není dobré říct jí poprvé "miluji tě" po bouřlivém sexu, při němž řinčely okenní tabulky, nebo během toho, kdy jí přemlouváte, aby se s vámi vyspala. Pokud si zařadí do kategorie chlápků, kteří používají podobných citovek k tomu, aby jí dostali do posteli, ztrácíte cenné body a jen těžko je budete v budoucnu dohánět.

Stejně tak si dejte pozor na vášnivá vyznání v opilosti. Pokud se potácíte, táhne z vás rum, těžce artikulujete a vzápětí se pozvracíte, nedivte se, že vašim slovům nepřikládá tu správnou vážnost. Velkým prohřeškem je i očekávání nebo dokonce mámení odpovědi. Ptáte se jí zoufale: "a co ty, miluješ mě taky?" Její odpovědí velmi pravděpodobně nebude vášnivé vyznání, v které doufáte, ale v nejlepším případě vynucený souhlas a to ještě naštěstí nemůžete slyšet, co si o vás v tom okamžiku myslí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články