Menu
Úvod  ›   › 

Co byste měli o svém partnerovi vědět dřív, než si ho vezmete

Vstoupit do svazku manželského je důležitý životní krok, který by se neměl činit bez pořádného uvážení. Rozhodně by nebylo příjemné po svatbě zjistit, že má váš partner či partnerka nasekány dluhy v závratných částkách. A bohužel i toto se stává.

Než tedy vyslovíte své ANO, zjistěte, zda máte s partnerem stejnou představu o budoucím životě a ještě mnoho dalších věcí. Kterých? To se dozvíte o pár řádků níže.

Jaký má partner/partnerka vztah s rodiči?

Ne vždy jsou rodinné vazby pevné a zdravé. Nicméně než se rozhodnete vstoupit do manželství, prozkoumejte rodinné vztahy. Rodiče si nevybíráme, proto nemusí být vina pouze na straně partnera, ale rozhodně to za povšimnutí stojí. Lépe si tak vytvoříte svůj vlastní názor.

Jaké má vztahy s ex přítelkyní/přítelem?

Každý člověk má ve skříni nějakou tu kůstku, ale jde o to, aby se na vás nevysypala celá kostnice. To, jak hovoří o svých bývalých partnerech, hodně vypovídá. Každý nepovedený vztah má 2 hráče a házet špínu na jednoho není zrovna fér.

Nevěsta drží v ruce červenou růži

Nemá dluhy?

Asi není úplně snadné vyplivnout ze sebe tuto otázku, leč pro bezproblémový život je to nezbytné. Mít dluh za vybavení bytu je něco jiného, než mít dluh ve výši 2 miliony za nepodařené podnikání.

Nemá nějaké závislosti?

Zjistěte, zda nemá váš/vaše nastávající nějaké závislosti. Ať už na alkoholu, automatech či jiné nezdravé závislosti. Sliby, že po svatbě s tím končí, nefungují. Nevěřte tomu!

Má zdravotní problémy?

Lidé se berou v dobrém i zlém, ale v případě, že o daném problému vědí a dobrovolně podstupují toto riziko. Dozvědět se po svatbě o tom, že váš milý/milá je neplodný by nebylo čestné.

Máte společné představy?

Máte společné představy o:

  • vašem životě
  • práci v domácnosti
  • dětech
  • kariéře
  • a další?

Vždy je důležité vědět předem, zda se vaše představy o společném životě shodují.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články