Menu
Úvod  ›   › 

Rady, jak co nejlépe vycházet s partnerovou matkou

Vyjít se svou tchyni v dobrém a nezbláznit se nemusí být vždy snadné. Existují tchyně, které jsou k nezaplacení. Ovšem také tchyně, které moc často vídat netoužíte. Nicméně dělat v rodině dusno a kazit náladu nejen sobě, ale i ostatním není ta správná cesta.

Pravidla žití s tchýní

Promluvte si s partnerem

Jestliže je mezi vámi a vaši tchyni určité napětí a jste jako na trní z každé její návštěvy, promluvte si se svým partnerem. Uvědomte si, že je to právě on, kdo by měl být na vaší straně a postavit se za vás. Měl by své matce dát jasně najevo, že přes veškerou lásku a úctu k ní žije momentálně s vámi a není mu jedno, jak se cítíte.

Starosti s tchýní

Vymezte si hranice

Máte v rukou eso - lásku svého partnera. Ukažte tchyni, že to s jejím synem myslíte stejně dobře, jako ona. Jen máte každá jiné zvyky a postupy. Určitě s ní nebojujte, ale ukažte jí, kde jsou hranice anebo také dveře, pokud tu hranici bude překračovat.

Nebojujte s ní

Žabomyší války nikam nevedou a nadělají ještě více zla. Se svou tchyní nebojujte a ukažte jí, že jste nad věcí. I když lehké to nebude a vyžaduje to mnohdy opravdu hodně trpělivosti a sebezapření. Naopak buďte přátelská, usměvavá a ukažte, že máte pro její názory pochopení, ale neznamená to, že se s nimi musíte ztotožnit. Ukažte jí, že ji berete na vědomí a čekáte, že udělá totéž.

Staňte se kamarádkami

Zjistěte, co má ráda a která témata ji zajímají. Bavte se s ní o věcech, které ji baví a přivedou do dobré nálady. Naopak se vyhněte citlivým tématům, která mohou vést k hádce. Když budete potřebovat radu zkušenější ženy, ptejte se jí. Nakonec, kdo jiný by vám mohl lépe poradit například v otázkách jejího syna?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články