Menu
Úvod  ›   › 

Kdy je nejlepší ukončit vztah?

Vztahy hrají v našich životech důležitou roli, proto je přáním každého z nás mít vztah fungující. Nefunkční vztah zasahuje neblaze i do ostatních částí života, jako je práce, finanční záležitosti a zdraví. Naopak vztah fungující vytváří pevný základ. Nefunkční vztahy sebou nesou nemalé ztráty.

Zda vztah ukončit ví tak nějak uvnitř sám sebe každý. Říká se tomu intuice, ale málokdo poslouchá svůj vnitřní hlas. Pokud je to i váš případ, možná vám pomohou další vodítka. Dnešní článek na téma: kdy přišel čas odejít ze vztahu.

Vztah partnerů na bodu mrazu

Časté hádky

Zjistíte-li, že jste s partnerem neslučitelní, a to i přes veškeré vaše i jeho snažení, nemá smysl pokračovat a prodlužovat agónii. Mít rozdílné názory je věc jedna. Umět se respektovat, chovat v úctě a přijmout rozdílný názor druhého je věc druhá. Pokud mezi vámi dost často dochází na výbušné výměny názory, hádky, trucování, pak se rozhodně nejedná o zralý a fungující vztah.

Partner lže

Ve zdravém vztahu není důvod ke lžím. Zjistíte-li, že vám partner lže ohledně financí, práce, přátel, bývalé přítelkyně a čehokoliv dalšího, utíkejte, dokud můžete. V lásce pro lži není místo.

Nedokážete přijmout chyby druhého

Nikdo není dokonalý a každý máme nějaké ty chyby. A o to tady jde. Vidět nedostatky a milovat toho člověka i s jeho chybami. Vědět o nic a přesto milovat. Pokud vás však chyby vašeho partnera iritují, nečekejte, že se to změní. Na začátku vztahu jste tyto chyby možná neviděli, případně chemie byla silnější a nevadilo vám to. Teď jste prozřeli a víte, že s tímto člověkem celý život být nechcete.

Necítíte se s ním/ní komfortně

Pokud se necítíte ve vztahu tak, že vám dává křídla, že vás nabíjí, ale spíš naopak ubíjí, pak je nejvyšší čas zvednout kotvy. Ptejte se sami sebe, jak se cítíte s partnerem, jak se cítíte po sexu s ním, po komunikaci, kdy jste prožili něco fakt úžasného, kolik je těch ošklivých chvil a kolik těch pěkných? Odpověď najdete, když si napíšete plusy a mínusy svého vztahu a zhodnotíte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články