Menu
Úvod  › 

Co na vás ženy nesnášejí?

Chcete se konečně dozvědět, proč na vás občas tak vystartuje a co jí točí motor do červeného? Nabízíme vám jedinečnou exkurzi do ženského mozku.

Snažíte se, děláte všechno, o co si řekne a pořád je něco špatně. Typické. Právě proto jsme se zeptali padesáti žen ve věku od devatenácti do dvaatřiceti let, co jim na mužích nejvíc vadí a s čím mají problém. Možná budete překvapeni.

1. Zabedněnost

"Nechápu, proč musím svému příteli servírovat všechno polopaticky," stěžovala si dvaadvacetiletá Jiřina. "Já na něm vždycky poznám, kdy je naštvaný a minimálně tuším, proč tomu tak je. Ale když naštve on mě, tváří se, jako kdybych mluvila úplně cizí řečí." Je to poněkud nepochopitelné, ale je to tak: na nedostatečnou vnímavost (chcete-li nazývat věci pravými jmény: zabedněnost) si stěžovalo téměř šedesát procent dotázaných.

2. Neschopnost ustoupit

"Někdy mám ze svého manžela pocit, že jako dítě složil přísahu, že nikdy nepřizná svou chybu a neustoupí," říká třicetiletá Markéta. "Je jako beran a i když zcela očividně nemá pravdu, není schopný couvnout o jediný milimetr." Připadá vám to povědomé? Potom potvrzujete názor více než sedmdesáti procent žen.

3. Auta/motorky/fotbal

"Když se jedou závody Formule 1, nesmím ani dýchat," říká pětadvacetiletá Helena. "Lukáš v tu chvíli nevidí, neslyší a všechno ostatní, včetně mě, musí jít stranou." Téměř polovina dotázaných žen se shodla, že jim nevadí, když se díváte na fotbal, ale problém nastává v okamžiku, kdy ho nadřadíte nad ni.

4. Sobecký sex

"Zajímalo by mě, kdy chlapi konečně pochopí, že průměrná žena potřebuje k dosažení orgasmu přibližně dvojnásobek času než on," říká čtyřiadvacetiletá Simona. Občasná rychlovka je určitě fajn, ale pokud se celou dobu ženete jen za svým vyvrcholením, zaděláváte si podle téměř čtyřiceti žen na velké problémy.

5. Nedostatek zájmu

"Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy dostala kytku," lkala velká část dotázaných. U tohoto bodu je ale potřeba uvést několik tučných vykřičníků. Dámy si sice stěžovaly na nedostatek zájmu, ale povětšinou nebyly schopné konkrétně formulovat, jak by to mělo vypadat, aby se jim ho dostávalo v dostatečném množství. Vypadá to ale, že pro začátek čas od času vystačíte s řezanou kytkou.

6. Chlubení se

"S Jirkou chodím už sedm let a mám ho fakt ráda," tvrdí sedmadvacetiletá Lucie. "Když se mu ale začne vytahovat tričko a on se chvástá, jakou rychlost dokázal vytáhnout ze svého auta a kolik ostatních na silnici předjel, s radostí bych mu jednu ubalila." Na vytahování se a frajeření si dávejte zvláštní pozor, za odporné ho považuje víc než šedesát procent žen.

7. Ostatní ženy

"Je mi skutečnou záhadou, proč se muži nedokáží podívat na ulici na jinou ženu bez toho, aby vyvrátili hlavu dozadu, srazili tři další chodce a ve finále nabourali do sloupu veřejného osvětlení," říká pětadvacetiletá Magda. Podle jejich vlastního vyjádření ženám nevadí tolik to, že se vám líbí i jiné, ale že to dáváte najevo tak neobratně, že si toho všimnou.

8. Komunikace

"Úplně mě uzemní, když příteli povykládám, jaký jsem měla den, pak se zeptám na jeho a on řekne: normál. Víc nic a považuje tím naši konverzaci za skončenou," rozčilovala se třiadvacetiletá Mirka. Nemluvné muže proklínalo téměř padesát procent dotázaných dam. Zajímavé však je, že téměř dvaceti procentům naopak vadili příliš užvanění muži. Tak si z toho něco vyberte.

9. Nespolehlivost

"Jeho neschopnost plnit věci, na kterých jsme se dohodli, přerostla únosné meze a museli jsme se rozejít," řekla nám pětadvacetiletá Zuzana. "Nedalo se na něm v ničem spolehnout a než takového chlapa, budu raději sama." Je to tak. Ženy od vás očekávají především, že jim poskytnete své široké rameno, o které se budou moci opřít. Pokud vykazujete příznaky permanentní nespolehlivosti, osmdesát procent z nich vás hodí přes palubu.

10. Domácí práce

"Chodím normálně do práce a když se vrátím večer domů, nastupuji prakticky druhou směnu. Děti, večeře, domácnost. A můj manžel zaheká, jaký měl těžký den, svalí se před televizi a dělá mu problém i zvednout nohy, abych pod ním mohla vyluxovat," uvedla devětadvacetiletá Marcela. Domácí práce jsou velmi ožehavé téma. I když si na nedostatečnou participaci na nich stěžovala jen o něco málo víc než třetina žen, šlo o stížnosti velmi důrazné. Zkuste to mít na paměti, až bude zase příště probíhat akce nazvaná generální úklid.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články