Menu
Úvod  ›   › 

Tipy, kam v létě vyrazit za turistikou

Prázdniny se kvapem blíží a ještě stále netušíte, co podniknete? Nechte se tedy inspirovat a mrkněte na zajímavé tipy, kam vyrazit za turistikou.

ZOO - PamátkyPřírodaFarmy

Kam za turistikou

ZOO

Na prvním místě se v českých regionech umístili jednoznačně zoologické zahrady. To uvítají především rodiny s dětmi. Na výběr máte tedy nespočet možností. Protože zoologických zahrad je v ČR jako máků. A nemusí jít rozhodně pouze o zoologické zahrady, ale i přírodní parky a obory.

Turistika

Památky

K dalším oblíbeným turistickým cílům patří hrady a zámky. Rovněž máte bohatý výběr a stačí jen popřemýšlet, které město vás láká nejvíce. Hned po ZOO a hradech i zámcích se těší popularitě muzea. Ani v tomto případě nemáte svázané ruce, protože si stačí vybrat z oblasti, která vás zajímá nejvíce.

Hrady a Zámky

Muzea

Příroda

Pokud jste si mysleli, že se oblibě těší hory a lesy, pak jste se nemýlili. I ty jsou na seznamu oblíbených turistických atrakcí, kdy je možné prohlídnout si jeskyně, krápníky apod. Patří sem i naučné stezky, kdy vás ze všech stran obklopuje nádherná příroda a rozmanité barvy a vůně.

Hory, lesy, naučné stezky, jeskyně

Farmáři

A poslední inspirací jsou farmy, které patří zvlášť v poslední době k velmi vyhledávaným místům, pro rodiny s dětmi žijících především ve velkých městech. Děti tak mají možnost poznat život zvířátek, osahat si je a třeba se svézt na koni.

Farmy a ranče

Tak si to tedy ještě jednou pěkně zopakujeme:

  • Zoologické zahrady a obory
  • Hrady a zámky
  • Muzea
  • Hory, lesy, naučné stezky, jeskyně
  • Farmy a ranče

Takže už cca víte, co vše můžete podnikat. Nyní už stačí pouze vybrat vhodné místo a hurá za dobrodružstvím.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Dovolená snů