Menu
Úvod  ›   › 

5 tipů jak předcházet hádkám ve vztahu

Asi není člověka, který by rád nadával, hádal se, křičel, plakal a prožíval negativní emoce. Přesto se některé páry hádají, což je také dřív či později důvodem k rozchodu. Vyměňovat si názory a občas se i pohádat není vůbec na škodu. Páry, které se nehádají vůbec, mají stejný problém jako páry, kde se hádají imrvere. Ona občasná výměna názorů není na škodu, co však škodí, jsou extrémy.

Snažte se tedy vaše společné hádání dostat pod kontrolu. Během hádky by neměla padnout urážlivá slova a výčitky. Naučit se hádat vyžaduje notnou dávku trpělivosti, sebeovládání a praxe. Nesnažte se úplně předejít výměně názorů, protože to je pro zdravý a fungující vztah důležité. Ale změňte hádku v diskuzi.

Zdroj:Hádky ve vztahu

Komunikace

Hlavním problém partnerů je, že se neumí správně slovně vyjadřovat a komunikovat. Jakmile se nám něco nelíbí, je vhodné o tom hovořit okamžitě. Ne čekat, až se toho nasbírá hodně a bouchnout, jako časovaná bomba.

Očekávání

Největší zklamání vždy plyne z očekávání. Mnohdy přiznejme si, čekáme, že ten druhý bude vědět, po čem toužíme, jak myslíme. To je největší omyl. Nečekejte na zázraky a nepovažujte svého partnera za samozřejmost. Neumíte-li mu sdělit co máte na srdci, klidně to napište.

Pracovní problémy

Často se stává, že se necháme ovlivnit druhými lidmi. Tyto problémy si potom neseme domů, a přestože za to náš partner nemůže, jsme na něj protivní. Nenoste si domů pracovní problémy. Váš parter/ka nemůže za to, že kolega je vůl.

Domýšlení si

Tímto problém trpí většinou ženy. Muž něco udělá nebo řekne a žena si domyslí zbytek. Do té doby nebyl žádný problém. Přestaňte si milé dámy domýšlet a klidně se ptejte. Myslel jsi to tak či onak? Není-li nám něco jasné, pak nejlepší a nejsnadnější cestou je ujistit se o správnosti pochopení výroku či určitého jednání partnera. Domněnky vedou k hádkám a nepochopení.

Upřímnost

Namísto bolavého se uzavření sama do sebe, když vás určité jednání partnera zraní je lépe vyrukovat s pravdou. Tak tohle se mě dotklo panáčku, chce se mi brečet, protože jsi řekl naprostou hloupost. Tady opět bodují ženy, protože mají tendence udělovat skóre. No počkej, ty prevíte, však já ti to vrátím a hned 2x. To nikam nevede. Muž si většinou ani neuvědomí, že mohl ranit city partnerky. Hned z čerstva mu to naservírujte na talíř a nedržte to v sobě - uleví se vám a předejdete tak pozdější hádce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články