Menu
Úvod  › 

Proč a jak může hraní her prospívat vašemu zdraví?

Většina lidí na hraní her nadává a ty, kteří se této oblibě věnují, považují za ?pacienty?. Tedy lidi, kteří jsou na hraní závislí. Pravdou je, že by si měl člověk na hraní her vymezit pouze určitý čas a hrát tak, aby měl nad tím kontrolu a nevymklo se mu to z rukou.

Nicméně bylo potvrzeno, že hraní her prospívá zdraví. Jak tomu fyzickému, tak duševnímu. Jak může takové hraní zdraví prospívat, vám prozradíme o pár řádků níž.

Zdroj:Hry

Lepší zrak a svižnější mozek

Člověk by si myslel, že civění do obrazovky naopak oči ničí. Ale studie z univerzity v Rochesteru potvrzují, že hraní her (hlavně stříleček) očím prospívá, protože se hráč učí vnímat více objektů na obrazovce a reagovat na ně. Takto trénuje svůj zrak i mozek.

Lepší fyzička

Teď nemáme na mysli hry, u kterých hráč sedí a láduje do sebe pizzu. Pohybové senzory to už je krapet jiné kafe. V obýváku tak může hráč tancovat, hrát tenis, ale i jiné hry zaměřené na pohybovou aktivitu a zdravý životní styl. A pak, že hraní her není zdravé.

Totální vypnutí

Stres je strašákem moderní doby a nevyhýbá se nikomu. Dle odbornice na lidskou duši Babary Fredericksonové pomáhá hraní her uvolnit od reálných problémů jak děti, tak dospělé. Mohou tak rovněž ventilovat agresi bezpečným způsobem a mít skvělý pocit, když se jim ve hře daří. Mnohem lepší než polykat prášky na depresi. Co myslíte?

Reflexy a soustředění

Hraní her pomáhá lidem s poruchami pozornosti. Hra člověka jednoduše pohltí a člověk se soustředí a trénuje reflexy. Opět vědecky podložený fakt. Přišel s tím profesor Griffithse z univerzity v Nottinghamu.

Vhodné i pro důchodce

Hraní her není pouze doménou dětí a "dospělých dětí". Doporučuje se i důchodcům, kdy jim hraní her brání mentálně ustrnout. Zaměstnávají tak svůj mozek, když řeší různé situace.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články