Menu
Úvod  › 

Pravidelné cvičení a jeho vliv na organismus

Pravidelné cvičení prospívá zdraví, o tom není pochyb. Každý to ví, přesto má mnoho lidí problém přimět se k činnosti. Je to balzám nejen pro tělo, ale i duši. Člověk je při pohybové aktivitě plný endorfinů a těší se na novou porci. Motivací ke cvičení existuje spousta.

Od hubnutí, touhy mít pěkné vypracované a pevné tělo, přes problémy se zády, až po fakt, že to některé zkrátka baví. Každý si musí najít ten svůj důvod. Který bude ten váš? Přinášíme vám pár faktů, které vás třeba přesvědčí vstát konečně z pohovky a začít se hýbat.

Zdroj:Pravidelné cvičení

Cvičení vás zbaví stresu

Fakt, že pravidelný pohyb pomáhá v boji se stresem, není jen výmysl na přilákání nového fitness programu či omezit výskyt obezity. Sport přináší tělesnou i psychickou pohodu, protože se při něm člověk odreaguje. Pohyb je skvělým lékem na srovnání hormonální hladiny. Je vhodné najít si takový sport, který vás bude bavit. Mnohdy bohatě stačí i svižnější procházka v přírodě, kdy tělo začne produkovat endorfiny.

Pravidelný pohyb zrychluje metabolismus

Pravidelným cvičením buduje člověk svalovou hmotu, která je aktivní a potřebuje pro svůj vývoj energii/živiny. Svalstvo energii čerpá z přijaté potravy, takže se zamezí ukládání tuků. Aktivované a pravidelně namáhané svaly pak spotřebují více energie, i když kráčíte třeba do schodů, takže vám zrychlí metabolismus.

Cvičení dodá energii

Ten, kdo někdy cvičil, potvrdí, že i když se mu na začátku děsně nechtělo a cítil únavu, cvičení jej rozpumpuje a člověk najednou pocítí neskutečný příval energie. Zatímco v prvních minutách stěží udělá pár dřepů s výskokem, v půlce tréninku je jako motorová myš. Jde o léty prověřený koncept, jak být stále fit.

Lepší vzhled

Věřte nebo ne, ten kdo pravidelně cvičí (máme nyní na mysli normální cvičení s rozumem, nikoliv přepínání svých sil), tak vypadá minimálně o pět až deset let mladší. Silový trénink navíc příznivě ovlivní celkovou stavbu těla. Svalová tkáň získá větší podíl na úkor tkáně tukové - což vede ke snížení konfekční velikosti a tělo vypadá pěkněji.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články