Menu
Úvod  › 

Účinné triky pro zpomalení stárnutí

Existuje jedno pořekadlo, které jsem si velmi oblíbila ? Tomu, že zestárnu, nezabráním, ale postarám se o to, abych se přitom náramně bavila. To hovoří za vše. Účinnými triky na zpomalení stárnutí jsou optimismus, pohyb a komplex zahrnující zdravý životní styl.

To znamená kvalitní spánek, pitný režim, nutričně vyvážená strava, řešení problémů s nadhledem, zbytečně se nestresovat, obklopit se těmi správnými lidmi a další příjemné aspekty. Ani ta nejdražší kosmetika světa nezajistí jiskru v oku a mladistvého ducha. To, jak se člověk cítí navenek, se promítne na jeho vizáži.

Zdroj:Zpomalte stárnutí

Dělejte to, co máte rádi

Už moje babička říkávala, neboj se děvče, až ti bude jednou tolik co mě, že budeš muset přestat dělat hlouposti - budeš je dělat stále, jen o něco pomaleji. Je mi 45 let a jezdím na footbike, cvičím téměř každý den, jím zdravě a na pokožku používám kokosový, olivový avokádový nebo arganový olej, stejně tak na vlasy. A všichni mi tipují o minimálně 10 let méně. Jenže to není důležité, důležité je cítit se skvěle.

Stop stresu

Ono se to lehko radí, ale hůř provádí. Vystříhat se úplně stresu asi není možné a radu vám v tomto ohledu neposkytnu. Nicméně přijde-li problém, snažte se řešit pouze jen ten jeden daný problém, nikoliv sto dalších a rozhodně se střežte hororových scénářů. Prostě pěkně po pořádku dle priorit. Sama to znám z dřívějších let. Přijde malý problém a ženy jsou schopné jej nafouknout do obřích rozměrů. Mnohé z nás by svou fantazii uplatnily u filmu.

Pohyb

Pohyb je učiněný balzám na fyzické i psychické problémy nehovoře o jeho úžasných schopnostech ubrat ženě léta. Mohu to potvrdit a vřele doporučuji. Cvičila jsem i v době, kdy jsem sbírala po rozchodu s partnerem, po sedmiletém vztahu poslední zbytky sil. O kvalitním spánku jsem si mohla nechat jen zdát, práce bylo nad hlavu, šetřila jsem každou korunu, ale na pohyb jsem si aspoň 30 minut denně vyšetřila. Svatosvatě prohlašuji, že to bylo to nejlepší, co jsem v té době mohla pro sebe udělat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články