Menu
Úvod  › 

Účinné recepty proti chřipce

Chřipka je velmi nepříjemné onemocnění a její průběh vždy závisí na imunitě člověka. Už se vám možná stalo, že někdo z rodiny přitáhl domů chřipku a vy jste se nedokázali ubránit a onemocněli také. Intenzita nemoci může být u všech osob v domácnosti různá a nemá to nic společného s tím, že někdo vydrží víc a někdo kňučí za každou ptákovinu.

Každé lidské tělo bojuje s viry a bacily po svém. Tudíž někdo může mít horečku, druhý nemusí. Někdo může trpět úporným škrábáním v krku, druhý nic podobného nezaznamená. Tak či onak, přáním každého je ulevit si co nejdříve a chřipky se zbavit. Ať už s nemocí vaše tělo bojuje lépe než tělo vašeho partnera, léčbu můžete podstoupit stejnou.

Zdroj:Chřipka

Odpočinek

Hodně lidí očekává, že jakmile si přečte článek o receptech proti chřipce a naordinuje si léčbu, bude mu hned dobře. Bohužel, tak to není. Přírodní recepty pouze pomohou nemoc zvládnout lépe, než bez jakékoliv léčby. Důležitý je odpočinek/spánek, aby tělo mohlo regenerovat a léčit se. Budete-li chodit do práce, nemoc se může protáhnout o 4 dny i týden. Snažte se proto co nejvíce odpočívat a nepřepínat se, což tělo ještě víc oslabuje.

Přírodní antibiotika

Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce potravin s obsahem antivirových a antibakteriálních vlastností. Jsou to cibule, česnek, zázvor, med, citrusové plody (kvůli vitamínu C). Jezte horké masové vývary a přidejte do nich česnek a cibuli (případně střídejte masový vývar a česnekovou polévku). Vařte si zázvorový čaj s medem a citronem. Pomáhá i žvýkání zázvoru.

Priessnitzův zábal

Na škrábání v krku je výtečný Priessnitzův zábal, který uleví. Na krk přiložte ve studenější vodě namočený šátek, omotejte potravinářskou folií a suchým šátkem. Nechte zábal na krku, dokud se nezapaří. Výtečné je i kloktat vodu se solí (sůl má desinfekční účinky) nebo olej hned po ránu. Převalujte olej v ústech o dobu 15-20 minut, poté vyplivněte do toalety. Dle ajurvédy kloktání odstraňuje bakterie z úst.

Na ucpaný nos

S ucpaným nosem pomůže horká sprcha, ze které stoupá pára, a vy ji inhalujete. Stejně tak je vhodné inhalovat bylinné preparáty. Nos můžete vyplachovat i solným roztokem. Hrníček převařené vody, lžičku soli - rozmíchat a nechat vychladnout na pokojovou teplotu. Poté nasajte do nosní dírky roztok a zakloňte hlavu, případně použijte kapátko. Sůl opět desinfikuje a uvolňuje ucpaný nos. Opakujte 4x za den. Tato metoda je velmi účinná hlavně u začínající rýmy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Recepty