Menu
Úvod  › 

Proč mají ženy pocit, že je muži neposlouchají?

Ať už jste single, vdaná nebo ve vztahu, patrně už jste zažila pocit, že muži jsou tak trochu jako z jiného světa. Zapomeňte na všechny romantické filmy, pohádky, dívčí sny a ideály. Nechcete-li dožít sama v bytě plném koček, je potřeba se zbavit naivních představ a nalít si čistého vína. Jak napsal John Gray ? Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Tak to skutečně je.

Máte-li občas při komunikaci se svým partnerem pocit, že vás vůbec nevnímá, pak nejde o pocit. On prostě opravdu nevnímá. Zvlášť pokud přijde z práce unavený a už přepnul na mód relaxace. Přesto si mnoho žen způsobuje bolest tím, že jim klade kontrolní otázky, aby zjistily, zda vnímá. Když zjistí, že vůbec neví, která bije, jsou rozčarované.

Zdroj:Proč mají ženy pocit, že je muži neposlouchají

Vy ho zajímáte - nezajímá ho jen daný problém

To, že ho nezajímá, co mu říkáte, však neznamená, že ho nezajímáte vy. Prostě v danou chvíli má důležitější věci na práci - třeba odpočinek a je docela možné, že zalezl do své jeskyně, kde třídí myšlenky. Zatímco ženy o všem musí mluvit, nafukovat, oprašovat, přemisťovat, chlap jednoduše analyzuje, vyhodnotí a ukončí proces. Víc se k tomu nevrací. Žena je pravý opak.

Ta se bude vracet, obalovat problém, ještě ho zkusí nabarvit na modro, pak na růžovo, poté ho zabalí do papíru, pak do alobalu, vyhodí ho, vytáhne z koše, pověsí na stěnu, aby ho každý viděl apod. Chápete už ten rozdíl?

Má-li chlap fungovat jako chlap, živitel rodiny, ochránce, ploditel a další funkce, které zastává, musí být odolný a sám si rozhodne, co ještě vstřebat dokáže a čím se zabývat nechce. A uznejte, že problémy vaší kolegyně on nevyřeší. Tudíž přepne a neřeší, neslyší, nevnímá. Pokud se jedná o důležitou věc, kterou s ním chcete probrat, zeptejte se prvně, zda je připraven a ochoten vám naslouchat, případně si domluvte "schůzku", pokud rozhovor může počkat třeba do soboty.

Muž vs. žena ve vztahu

  • Žena sní o perfektním princi na bílém koni...tak tedy moderním chlapovi, který vydělá balík peněz, bude vypadat dobře, pomůže doma s úklidem, vařením, dětmi, ve volnu bude zahradničit, večery trávit se svou ženou u svíček, filmů v objetí.

  • Muž sní o pocitu domova - teplé jídlo, pohodlná postel, pravidelný sex, stálý obdiv, nešetřit chválou a hlavně - zbytečně nezatěžovat blbostmi.

Může to vůbec fungovat?

Samozřejmě, že ano. A mnoho letitých párů je toho důkazem. Udělali jen jediné. Sundali si růžové brýle, zvládli přijmout realitu, milují na sobě tyto odlišnosti a domluvili si pravidla.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články