Menu
Úvod  › 

Trendy, které ovládly letošní podzim

Trendy se točí nejen kolem odívání, líčení, ale i bydlení či dokonce vaření. Letos se jakoby s trendy roztrhl pytel a každý chtěl být nejlepší. Co se však poslední dobou hlásí o slovo je přirozenost a zdravý životní styl. Ten se promítl do všech oblastí života. Ale víte co, vezmeme si to pěkně popořádku.

Začneme tím, co ovlivňuje většinu lidí a tím, čím končí téměř každá debata. Pokud si myslíte, že je to móda a oblékání, pak se mýlíte. V ošumělém svetru přežijete, ale bez pořádného jídla ne.

Kulinářské trendy

Zapomeňte na recepty Ládi Hrušky. Jestli je letos opravdu něco v kurzu, pak je to zdravá strava. Určitě vám neuniklo, že zdravý životní styl se propírá na každém internetovém magazínu. Možná vám to leze krkem, ale ono to má svůj důvod. Obezita a jiné civilizační choroby dohnaly mnohdy i ty nejzatvrzelejší jedlíky ke změně jídelníčku. Letošními trendy jsou lehké, zdravé a většinou i nepečené dorty a dezerty. Z masa jsou jasným vítězem ryby, drůbež a další libové maso. Na bůček si nechte zajít slinu. Hodně ovoce a zeleniny se promítá všude, tak není ničím divným vidět kuřecí na banánech apod.

Make-up a kosmetika

Od jídla skočíme ke kosmetice a make-upu. Jak jsme již uvedli, vítězí vše, co je přírodní. Týká se to i kosmetiky, kde se poslední dobou střeží velmi přísně to, zda daná značka dělá testy na zvířatech. Krémy i dekorativní kosmetika se podrobují pečlivému zkoumání, kolik chemie obsahují apod. V líčení opět vítězí nahé líčení - natural make-up, případně velmi střízlivé líčení. Důraz je kladen na obočí, řasy a rty.

Oděvy

Podzim letos nastal velmi brzy a neměly by v něm chybět teplé svetry. Z barev jsou trendy jemné pastelové - nic agresivního. Zvolíte-li dlouhý svetr, ideálně jej doplní legíny (efekt kůže). K dalším módním trendům patří bundy s výšivkami a to i bundy koženkové či kožené typu křivák. Právě výšivka tento materiál jinak tvářící se drsně velmi zjemní. Tudíž vhodné i pro romantické povahy. Nevíme, zda za to může chladné počasí, ale v kurzu jsou letos i čepice. Ideálně ty ručně háčkované/pletené s kožešinovou bambulí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články