Menu
Úvod  › 

Co sebou přináší stěhování do nového bytu

Stěhování do nového domu či bytu je bezesporu vzrušující událost. Rozhodně se vyplatí vše předem důkladně naplánovat, připravit, zachovat si chladnou hlavu a obrnit se trpělivostí. S trochou organizace a silné vůle se dá vše bez potíží zvládnout.

Co je psáno, to je dáno. Rozhodně není od věci si v klidu sednout a sepsat všechny body, které pak budete jen odškrtávat. Od samotného stěhování, až po vyřizování a administrativu. Poradíme vám, jak na to.

Zdroj:Stěhování

Stěhování do nového

Jelikož nikdo netouží trávit balením a stěhováním zbytečně dlouhou dobu je vhodné si připravit časový rozvrh. Pokud to v zaměstnání umožní, je vhodné vzít si dovolenou. Budete tak mít mnohem méně stresu a vše zvládnete v kratší době. Počítejte s tím, že samotné balení zabere minimálně dva dny včetně přípravy nábytku a úklidu vystěhovaných prostor. Ovšem záleží velmi na tom, zda se stěhujete se vším všudy (s veškerým nábytkem) nebo jen částečně a do vybaveného, částečně vybaveného nebo nezařízeného bytu. Všechna stěhování nelze posuzovat podle stejného měřítka. Rozhodně se vyplatí mít přesný plán, časový harmonogram a připravenou přepravu včetně vyklízeného nového bytu.

Co vše vyřídit

Pamatujte na to, že budete muset změnit adresu svého bydliště. Jestliže se stěhujete do pronájmu, kde budete mít sice jen přechodné bydliště, je potřeba tuto změnu nahlásit v bance a všude tam, odkud předpokládáte, že vám budou chodit dopisy. Doklady měnit v takovém případě nemusíte. Jestliže se však jedná o trvalé bydliště, budete muset nahlásit změnu na patřičných úřadech.

Energie a další podrobnosti

Zkontrolujte si veškeré údaje o nájemném a energiích. Opět záleží, zda se stěhujete do svého či pronajatého bytu. Někdy se energie majiteli nemovitosti platí již v nájmu, někdy si energie podnájemník přepíše na sebe. Rozhodně nepodceňujte tento krok, abyste pak nedopláceli na člověka, který před vámi udělal dluh. Stejně tak prozkoumejte, jak budete hradit odvoz odpadů, internet, služby za televizi, údržbu společných prostor apod.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články