Menu
Úvod  › 

Jaké je tajemství úspěšného důchodu?

Hodně lidí se důchodu obává. Dřeme se jako mezci a často říkáme, že se důchodu ani nedožijeme. No, pokud si to bude člověk takto říkat, pak to tak i bude. Pravdou je, že nikdo se o vás nepostará. Nelze spoléhat na stát ani na nikoho jiného. Nikdo se o vás nepostará, kromě vás samotných.

Proto držíte pevně ve svých rukou to, jak budete žít v důchodu. Zda budete počítat každou korunu a naříkat při každém zvednutí se z židle, anebo ještě v 65 vyskočíte jak zajíc a dáte si kolečko svižné chůze kolem domu a budete plánovat, kam se o víkendu podíváte.

Jestliže si nešetříte žádné peníze již od útlého mládí na období podzimu života, pak máte nejvyšší čas začít šetřit peníze i své zdraví. Trendem dnešní doby je zdravý životní styl, a pokud se na tuto záležitost podíváte více do hloubky, můžete si všimnout, že přibývá vitálních babiček a dědečků.

Důchodci s hrnkem od čaje

Podnikání

Netvrdíme, že z pozice zaměstnance není možné užít si krásný důchod. Samozřejmě, že to možné je. Za předpokladu, že si šetříte na důchod a uvažujete, jak každou ušetřenou korunku ještě zhodnotit a rozmnožit. Může to být nákup nemovitostí, ale i jiná forma bočního výdělku. Pouze z platu zaměstnance si na královský důchod asi nenašetříte. Leda byste odkládali od svých 18 let po celý život a svých úspor se nedotkli. Mnohem větší šanci máte jako podnikatel, kterému se daří a je svým pánem. Na toto téma by se dala napsat kniha, ne jen článek. Protože nejde pouze o peníze, ale duševní i fyzickou stránku člověka, která s tímto souvisí.

Zdravý životní styl

Peníze nejsou všechno - říkává se to. Ale bez peněz je zle. Chcete-li si užít bezstarostný podzim života, pak musíte začít žít zdravě. Jíst zdravě, zajímat se o složení své stravy a sportovat. Jakýkoliv pohyb se počítá. Pravidelné procházky, běh, posilování, jóga, plavání, tenis, jízda na kole, házená, badminton, zahradničení a cokoliv dalšího vás napadne. Do zdravého životního stylu patří nekouřit, nepít alkohol ve větší míře, vyhýbat se zbytečnému stresu, dostatek spánku. Ovšem nic není nemožné a řada úspěšných a stále podnikajících dědečků a babiček ve věku 70 let a více je toho důkazem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články