Menu
Úvod  › 

5 pohrom, které vás mohou potkat na koupališti

Plánujete-li návštěvu koupaliště, pak určitě pamatujte na to, že připravenému štěstí přeje. I na koupališti vás mohou zaskočit nepříjemnosti. Proto si vždy pečlivě připravte obsah tašky a překontrolujte, zvlášť bydlíte-li někde dál. Nehody nechodí po horách, ale po lidech.

Náhradní plavky

Jestliže bydlíte skutečně vzdáleněji od koupaliště, překontrolujte, že máte sebou náhradní plavky. Nepatříte-li mezi nudisty, pak by se vám na pláži mohly hodit v případě, že se vám ty co máte na sobě, roztrhnou. Na vodních atrakcích je to dnes dřív - než bys řekl švec. Mimo této nepříjemnosti mohou na vás číhat ještě i další. Které to jsou?

Zdroj:Koupaliště

Sluníčko umí být zrádné

Lehnout si na záda, číst, sníst a dřímat je fajn relaxace. Ovšem nezapomínejte na to, že sluníčko umí být i pěkný prevít. Jestliže si nepohlídáte dobu slunění, můžete se raz dva spálit. Vezměte si sebou opalovací krém a rozhodně si pohlídejte dobu, po kterou se budete slunit. Takové připálení by vás nejen bolelo, ale po dlouhou dobu byste na koupaliště nevyrazili.

Pozor na zloděje

Budete-li na koupališti s partou, pak se při dovádění ve vodě střídejte tak, aby vždy někdo zůstal na dece a hlídal doklady, telefony, peněženky a jiné cennosti. Ideální je, pokud si nic cenného sebou neberete, ale ne vždy je to možné. Jste-li na koupališti sami, využijte úschoven.

Mykóza

Tento problém potrápí nejednu ženu právě po návštěvě koupaliště.  I tomu se dá předcházet. V tomto okamžiku využijete druhé náhradní plavky. Ty co máte na sobě (zvlášť kalhotky) dejte sušit na sluníčko. Kvasinkám se daří především ve vlhkém prostředí. Přestože nemáte menstruaci, použijte při každém koupání ve veřejném bazénu tampón. Jakmile ukončíte pobyt na koupališti, zkuste si aplikovat preventivně desinfekční gel, který lze koupit i bez lékařského předpisu v lékárně.

Úžeh a úpal

Na koupališti vždy pamatujte na pitný režim, pobyt ve stínu, abyste se zbytečně nepřehřívali, osvěžování ve vodě a především pak na pokrývku hlavy. Úpal ani úžeh určitě není to, po čem člověk touží.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články