Menu
Úvod  › 

Small talk a jeho pravidla

Small talk představuje takový ?malý? rozhovor. Ačkoliv se zdá být nevýznamný, opak je pravdou. Jeho úkolem je odstranit bariéru mezi lidmi. Patrně jste už někdy zažili situaci, že jdete na večírek, kde znáte maximálně dvě osoby a dalších dvacet jste nikdy neviděli. Nejde však pouze o večírky, setkat se s tím můžete i při obchodních jednáních, firemních akcích, na recepcích, ve firemní kuchyňce, ve výtahu a kdekoliv jinde.

Ačkoliv se jedná o bezobsažnou konverzaci, nevyplácí se ji podceňovat. Člověk ovládající bravurně small talk se mnohem snáze seznamuje a vylepšuje si významně i pozici ve společnosti. Ovšem o čem se asi tak bavit s lidmi, které jsme nikdy neviděli tak, aby byl rozhovor pozitivní, nekonfliktní a neosobní?

Zdroj:Small talk

Stará dobrá klasika - počasí

Zdají se vám rozhovory o počasí nudné? Možná trochu jsou, ale pomohou prolomit počáteční bariéry. Myslíte si, že to přižene bouřku? Dnes konečně neprší, to je skvělé, co myslíte?

Férové komplimenty

Upřímná pochvala vždy potěší. Máte pěkné boty, mohou vědět, kde takové koupit? Chvalte oblečení, módní doplňky, ale nikdy nezmiňujte tělo. Rovněž není dobré působit přeslazeně, aby dotyčná osoba z vašich sladkých řečí nedostala cukrovku. Pamatujte, že všeho moc škodí a rovněž to nesmí být v případě, že se vám obuv dotyčné osoby ani trochu nelíbí - prozradíte se neverbálními gesty.

Pokrmy na večírku

Pokuste se být uvolnění, s úsměvem na rtu, pozitivní a hledat neutrální námět na rozhovor. Už jste zkusila ty jednohubky? Vypadají úžasně, nevíte, co je to za ozdobu? To je nějaké ovoce? Začít kritikou by nebyl zrovna dobrý nápad.

Téma podle události

  • Na konferenci je ideální navázat na práci. Jak se vám ta práce líbí, už v tomto oboru pracujete dlouho?
  • Venku v parku - to je pěkný pes, mohu vědět, co je to za rasu? Ráda bych se o tomto plemeni dozvěděla více informací.
  • U kadeřnice - kde nacházíte inspiraci? Ten účes vypadá moc pěkně. Myslíte, že by mi slušel?

Jak nikdy nezačínat

Rozhodně nikdy nezačínejte tím, že budete někoho hanit, kritizovat, pomlouvat. Nacházejte témata, která se nemohou stát předmětem ostré výměny názorů, jako je politika apod.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články