Menu
Úvod  › 

Ženy ? stereotypy, které o nás panují a nejsou pravdivé

Zatímco co ženy pečují o domácnost, muži se profesně realizují. Ženy jsou od přírody pečovatelky a netouží po kariéře ? nesmysl, který už dávno neplatí. I ženy mohou dnes být stejně úspěšné jako muži a stoupat po kariérním žebříčku k nebesům a obsazovat významné posty a zároveň být milujícími a pečujícími matkami a manželkami.

Přesto je stále na některých důležitých postech pořád žen málo a mohou za to právě stereotypní představy o dělbě rolí a neochota mnohých společností sladit rodinný život a práci. Stejně jako existují pomluvy a předsudky o mužích, najde se nespočet nepravdivých tvrzení o ženách.

Zdroj:Ženy

Blondýnky jsou hloupé

Muži až příliš často soudí ženy podle barvy jejich vlasů. Patrně hned každého napadne tucet vtipů na blondýny, které mají být naivní, hloupé, legrační. Máte-li dámy dojem, že vás někteří soudí podle barvy vlasů, pak si to neberte osobně. Jde o přežitek. Ve skutečnosti muži nesoudí inteligenci ženy podle barvy vlasů, ale jde o zvyk založený na kultuře dané společnosti a mediálnímu podání i osobním vnímání.

Co však lze s jistotou říci, že blondýnky ve studii složené z deseti tisíců mužů a žen vyšly jako nechytřejší, studie byla publikována v časopise Economics Bulletin. Průměrné IQ blondýny je 103, brunetky se umístily hned za nimi 102, poté rusovlásky 101. Z toho plyne, že blonďatá hříva nemá nic společného s inteligencí, největší vliv má vzdělání a sociální prostředí, z něhož každý pocházíme.

Ženy nemají logické uvažování

Čistě logické myšlení je skutečně spojováno spíše s mužskou částí populace. Ovšem naproti tomu ženská logika zahrnuje i emocionální stránku a kus intuice, takže rozhodně není radno ji podceňovat. Intuice je pro změnu zase čistě ženská záležitost a dochází k ní díky vnímání obsáhlého spektra signálů. Žena mnohem lépe odhadne jak dané situace, tak ostatní lidi kolem sebe. Obecně se tomu pak říká:"ty máš ale čuch na lidi". Jak jsi věděla, že to tak dopadne? Inu intuice...čistě ženská záležitost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články