Menu
Úvod  › 

5 mobilních aplikací na hlídání pitného režimu

O důležitosti pitného režimu ví každý, přesto má mnoho lidí s jeho dodržováním problémy. Jenže už dávno nejsme malé děti, aby nám za zadkem stála maminka a připomínala nám, abychom se napili. Pít až v okamžiku žízně je totiž špatně.

Pít se má průběžně během celého dne a rozhodně se nemá čekat, až se žízeň přihlásí o slovo a vypijeme půl litru naráz. Naštěstí existuje možnost, jak si pitný režim pohlídat. Jsou to aplikace do telefonu. Některé mimo pitného režimu nabízejí i sportovní aktivity a kontrolu nad jídelníčkem výdej vs. příjem. Společně se dnes podíváme, kdo vás místo maminky může upomínat, že se máte napít.

Pitný režim

Pitný režim - mobilní aplikace

Water Drink Reminder

zobrazit apku

Jedná se o aplikaci, kde si po přihlášení nastavíte tělesnou hmotnost, věk a jiné důležité údaje potřebné k výpočtu optimálního denního množství tekutin. Najdete tam symbol skleničky, kde si nastavíte typ nádobky, kterou používáte nejčastěji při pití + množství. Pak už stačí jen zmáčknout plus. Chcete-li zadat i jiný nápoj než vodu (třeba kafe) použijete tlačítko se symbolem kávy. Káva se do pitného režimu nepočítá, ale asi víte, že na každý šálek kávy se doporučuje vypít i sklenka vody, tudíž aplikace toto vyhodnotí a pohlídá váš správný pitný režim.

Hydro Coach

zobrazit apku

Opět po přihlášení zadáte požadované údaje, jako je pohlaví, výška, váha, věk. Mimo jiné i fakt, zda se věnujete sportu apod. Tam se pak pitný režim liší od pasivního jedince. Zápis probíhá klepnutím na ikonku s vybraným nápojem a množstvím.

Aqualert

zobrazit apku

Mezi všemi aplikacemi je právě tato nejvíc barevná - barevné pozadí i text si lze přizpůsobit dle vlastního vkusu. Aplikace má upozornění, týdenní statistiky a nastavení fyzické aktivity. Tato aplikace je v anglickém jazyce.

Water Time Pro

zobrazit apku

Patří k jednoduchým nástrojům pro hlídání svého pitného režimu. Tato aplikace nemá příliš mnoho funkcí a informace musíte zapisovat v nastavení - nevýhodou je i to, že není v českém jazyce. Aplikace vede záznamy o vypitém množství tekutin. Podle recenzí jde o nejméně zajímavou a využívanou aplikaci.

Plant Nanny

zobrazit apku

Tato aplikace je zábavná, protože je formou hry. Při prvním spuštění si vyberete kytičku, o kterou pečujete - zaléváte ji sklenicemi s vodou. Pijete-li dostatek vody, kytička prospívá a roste. A opačně, pokud pijete málo, kytka uvadá. Vybírat můžete ze dvou kytek, pro ostatní je potřeba semínek, které získáváte zakoupením (za reálné peníze) nebo produkcí vámi pěstované kytičky. Semínka se však vytvářejí pomalu. Vybírat můžete dokonce i mezi květináči.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články