Menu
Úvod  › 

Jak výhodně založit firmu v České republice?

Podnikání je možností, jak se postavit na vlastní nohy, nebo jak vydělávat více. Kromě živnostenského oprávnění je možné také založit firmu ? právnickou osobu. Jak to udělat výhodně? Podívejte se na několik našich tipů.

Řídit firmu můžete jenom vy sami

Když se firma zakládá, není nutné, aby v ní bylo zapojeno více lidí. Plně stačí, když zde bude jeden jednatel a jeden společník - tedy osoba majitele. Takové založení sro v České republice může vyjít skutečně nejlevněji. Jednoduše proto, že tím výrazně klesá administrativa a také nejsou nutná různé ověření. Příkladem mohou být úředně ověřené podpisy, nebo třeba výpis z rejstříku trestů. Proto čím jednodušší bude vaše firma, tím bude i levnější.

Založení firmy

Oslovte nejlevnějšího profesionála

Firmu si sice lze založit svépomocí, ale i když ušetříte peníze, rozhodně ztratíte mnoho času. Nehledě na velké starosti. Proto je lepší oslovit profesionála, který firmu založí za vás. Aby to bylo co nejlevnější, je vhodné vybrat toho, který si účtuje nejnižší sumu. A jak takové založení vlastně probíhá? Doslova na klíč. Stačí předat informace:

  • O názvu firmy
  • O sídle
  • O jednatelích a společnících

Když sídlo, tak virtuální

Když firma nemá sídlo, nemůže dojít k jejímu založení. Zapomeňte na to, že byste si kvůli tomu museli pronajímat klasickou kancelář za tisíce korun. Jde to i jinak a samozřejmě také výhodně. Tím řešením je virtuální kancelář. V praxi mluvíme o tom, že je pronajata určitá adresa, která je ze zákona označena jménem vaší firmy a je zde přijímána také pošta. Toto plně postačí. A ceny? U některých společností, které vám firmu založí, můžete takové sídlo získat i zdarma. U jiných může vyjít třeba jenom na několik desítek, nebo stovek korun měsíčně. I tudy vede cesta k zajímavým úsporám. Navíc potěší i to, že touto formou je možné mít sídlo na prestižní adrese.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články