Menu
Úvod  › 

Hrajte jako Ronaldo

Každý fotbalista, ať už malý nebo velký, má svůj fotbalový idol. Top fotbalisti mají oblíbené kopačky od různých značek, které byly vyrobené přímo podle jejich požadavků a mají speciální technologie, které jim pomáhají dosahovat maximálních výkonů. Ivy takové kopačky můžete mít, jen si stačí vybrat.

Svršek fotbalové kopačky

Svršek je jedna z nejdůležitějších částí fotbalové obuvi a při kontaktu s fotbalovým míčem je zcela zásadní. Proč? Svršek totiž umožňuje fotbalistovi maximálně cítit míč na noze a díky tomu může míč dokonale ovládat. Proto se na svršek nejčastěji využívá jemná kůže v kombinaci se syntetickým svrškem.

Zdroj:Fotbal

Proč pravou kůži?Proč syntetickou kůži?

●    pohodlné (časté nošení)

●    nízká hmotnost, kopačky jsou lehčí

●    prodyšný materiál

●    drží tvar, i za deště

●    odvádí pot

●    nesají vodu, stále nízká váha

●    tradiční vzhled

●    tradiční i extravagantní barvy

●    odolnost proti odření

Mezipodešev

U fotbalové boty se s mezipodevší moc nesetkáte. je o z toho důvodu, že fotbalista musí být co nejblíže k zemi, díky tomu má vyšší stabilitu. Ovšem mezipodešev je velmi důležitá při tlumení nárazů. S mezipodešvem se setkáme například u běžecké boty.

Podešev

Kopačka je pro fotbalistu zcela zásadní a musí tak být maximálně pohodlná a přilnavá k povrchu. Podešev zajišťuje stabilitu při změnách směru nebo při kličkování. Také je jeho úkolem rovnoměrně rozkládat tlak kolíků.

Kopačky nabité technologiemi

Moderní technologie zasáhly i fotbalové kopačky a tak už mnohdy nejde ani o design nebo vhodnost pro terén, ale jde především o moderní technologie, které pomohou hráči získat hru pro sebe. Proto výrobci při výrobě nových typů spolupracují se špičkovými hráči, kteří jim nabízejí své zkušenosti, potřeby a připomínky.

Na základě toho jsou na trhu různé typy kopaček podle typu jednotlivých hráčů. Setkáváme se s kopačkami pro hráče, kteří své výkony staví na rychlosti a chtějí tak kopačku co nejlehčí, nebo jsou střední záložníci, kteří potřebují technologie, díky kterým budou více cítit míč. Dalším typem jsou pak obránci, kteří vyžadují stabilitu.

NSG technolgie - Non Stop Grip

To je technologie značka adidas, která zajistí, aby kopačky poskytly stejné podmínky pro kontaktu s balonem v jakémkoliv počasí. Díky tomu jsou kopačky lépe chráněné a mají delší životnost.

ACC - All Conditions Control

Je technologie Nike a má stejný úkol jako NSG od adidasu. Má zajistit, aby se povrch kopaček choval stejně při jakémkoliv počasí. Kopačky se tak chovají stejně za sucha i za mokra. Technologie zajišťuje, že kopačka poskytne stejnou míru tření, dotyku i kontroly.

Evoknit

Evoknit je materiál vyráběný firmou Puma. jedná se o materiál lehký, dobře padnoucí, maximálně pohodlný a flexibilní. Je vyráběn speciální metodou pletení, díky které je dosaženo jednodílné bezešvé kopačky. Je na ni použito méně materiálu než na syntetickou nebo koženou. Celá výroba je ekologičtější.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články