Menu
Úvod  › 

Proč mít doma vojáka?

Víte o někom, kdo má doma vojáka? Hodně lidí si myslí a tvrdí, že mají zelený mozek. Že rádi cepují, rozdávají příkazy a doma vládnou železnou vařečkou. Ovšem není tomu tak. Mají sice své mouchy, ale ostatně to má každý.

Voják je jen člověk, jako každý jiný a záleží na tom, jakou má osobnost. Voják umí být skvělý syn, bratr, manžel, strejda - ostatně jako pekař, bankéř a kdokoliv jiný. Nicméně existují i nějaké bonusy, které má ještě navíc. Jak to vím? Máme vojáka doma.

Voják vzpomíná na rodinu

Důvody proč mít vojáka

Nebojí se

  • Musí složit nelehké zkoušky, než je přijat.
  • Rozhodně nemůže dělat každý Jouza.
  • Dokáže se rychle rozhodovat a jen tak něco ho nepoloží.

Disponuje sebeovládáním

Stát s kamennou tváří a nehnout brvou, když na vás řve nadřízený a používá navíc i nepěkné výrazy již vyžaduje mít "koule". Voják má prostě vybičované sebeovládání. Neznamená to, že si v duchu nemyslí o nadřízeném, že je to pořádný ... však víte. Nicméně má v sobě kus sebezapření a dokáže se ovládat, což se hodí i v běžném životě.

Má potlačený práh bolesti

Nevím jak ostatní, ale ten náš voják málem přišel při jednom neštěstí o nohu a než omdlel, dokázal si obstarat první pomoc. Všem říkal, co mají udělat. Teprve potom odpadl. Možná pud sebezáchovy, ale právě o tom to je - být opravdový voják srdcem, tělem a duší není pro každého.

Ve skříni má komínky

Možná se vám stává (a někomu poměrně často), že uklízí svému partnerovi ve skříni a může vás z toho trefit. Nepořádek je ještě slabé slovo. Voják má ve skříni komínky, jako když bičem mrská a celkově má rád pořádek. No..má rád? Spíš je to profesionální deformace, ale výhodou je, že si ty komínky skládá sám. Protože nikdo je neumí vyskládat tak dokonale :D

Váží si domova

Voják si velmi, ale opravdu velmi váží domova a vřelého přijetí. Každé sekundy s rodinou. O domácí stravě nehovoře. Nestane se, že by kafral nad domácím jídlem. Blahem bude bez sebe i z obyčejné bábovky. Samozřejmě nemohu vědět, jak to mají jiní vojáci. Ale toto je má zkušenost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články