Menu
Úvod  › 

Koloběžka ? staro nová móda

V posledních letech se velmi rozmohl koloběžkový boom a je to jenom dobře. Nejen v České republice, ale i všude na světě se pořádají různé soutěže a najdou se i tací, kteří se na koloběžce vydávají napříč celé republiky či dokonce světem.

Koloběžka má velmi blahodárný vliv na lidské zdraví, protože se jedná o pohybovou/sportovní aktivitu, stejně jako běh, jízda na kole či bruslích. On má každý pohyb zkrátka něco do sebe. Každý "koloběžkář" vám bude tvrdit, že jízda na koloběžce je to nejlepší. Stejně tak cyklista bude tvrdit, že jízda na kole je to nejlepší. Fakt je, že koloběžka je patrně nejvíc oblíbenou sportovní aktivitou posledních let.

Zdroj:Koloběžka

Proč je koloběžka tak oblíbená?

  • Koloběžky se těší velké popularitě především proto, že ačkoliv nejde o zrovna lacinou záležitost, stále vyjdou levněji než kolo.
  • Dalším důvodem je jejich poměrně nízká váha a možnost lepší přepravy autem, ať na chatu či kamkoliv sebou na dovolenou. Lidé si je berou sebou i k moři.
  • Na koloběžce jezdí máma, jezdí táta, jezdí babička i děda a samozřejmě i naši nejmenší. Koloběžku milují celé rodiny a podnikají tak namísto sezení u televize rodinné výlety. Vyjedou si do lesa, do parků, do vedlejšího města či vesnice, na zmrzlinu, prostě kamkoliv.
  • Chvíli jdete, chvíli běžíte. Koloběžka je prostě fajn. Na jízdu na koloběžce se vztahují stejná pravidla, jako na kolo. Tudíž měli byste mít helmu, patřičné značení, zvonek apod. Přesto se díky koloběžky dostanete i do míst, kde s kolem prostě ne.
  • Koloběžky doporučují i lékaři jako prevenci bolesti zad. Případně, pokud už člověk problémy se zády má, je vhodným prostředkem jak posílit zádové svalstvo.

Jak se na koloběžce jezdí?

Jízda na koloběžce má svá pravidla a najdete je například v přiloženém videu. Aby nedocházelo ke svalové nerovnováze, je potřeba v určitých intervalech střídat nohy. Takže lidi - trhněte si nohou a čekněte video.

Zdroj: (https://www.youtube.com/watch?v=bwDsozoPb4g) SportObchod.cz

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články