Menu
Úvod  › 

Jak zapojit muže do úklidu domácnosti

Různými vtipy jak žena sedí v sexy prádle na stole a upíjí vína, zatímco její drahá polovička v zástěře kmitá u kuchyňské linky, se to jen hemží. Bohužel jsou to jen vtipy a sen mnoha žen.

Nicméně máte-li doma po svém boku opravdového "parťáka" s mozkem v hlavě, pochopí, že žena není robot a je potřeba ji pomoci s domácností, pokud mají dva dospělí lidé navíc malé děti, případně jsou oba zaměstnáni. Přimět chlapa k úklidu může být docela tvrdý oříšek, pokud si ho od začátku hýčkáte, jako plyšovou hračku.

Zdroj:Úklidu domácnosti

Požádejte o pomoc

Když budete po partnerovi vyžadovat jeho účast při úklidu, stačí o to požádat. Je to ta nejsnadnější věc, kterou může žena udělat. Prostě jen poprosit, že je toho na vás nějak moc, cítíte se bez energie a velmi by vám pomohlo, kdyby třeba umyl nádobí, utřel prach a vyluxoval. Bohužel většina žen tak nějak očekává, že chlap bude automaticky vědět, co má dělat. Ne - nebude milé dámy. On není ve vaší hlavě a nevidí do ní. Pokud si o pomoc nepožádáte, bude si myslet, že jste sestřenice Supermana a vše zvládáte hravě.

Pozor na tón hlasu

Domácí práce a pomoc partnera bývají častým předmětem nedorozumění a hádek. Zkuste si však představit, že by po vás váš drahý štěkal jako pes - podej mi křížový šroubovák, odnes to kladívko apod. Na příkazy a nelibý tón hlasu lidé reagují podrážděně a odmítavě. Pokud však slušně požádáte a nebude v tom vztek, truc, vzdor, příkaz, ale normální prachobyčejná slušná prosba unavené ženy, neřekne chlap NE. Maximálně udělá, co po něm žádáte o půl hodiny později, protože zrovna sleduje něco v televizi. Svět se také nezboří. Pokud to skutečně nebude nějak spěchat, dejte mu čas. Občas potřebuje mít chlap dojem, že je pánem situace a řídí ji on a ačkoliv udělá, co žádáte, nebude to prostě hned.

Rozdělte si úkoly

Už na začátku vztahu si určete, kdo co bude v domácnosti zastávat, kdy se bude dělat velký úklid a jakým způsobem se do něj zapojí i partner. Malé úklidy si už zvládnete sama, a pokud ne, domluvte se rovněž předem. Včetně toho, že si po sobě umyje nádobí, když ve dřezu nic nebude, umyje si vanu po každém koupání apod. Jak si ho naučíte, takového jej budete mít.

Chvalte a odměňujte

A na závěr pamatujte, že muži jsou stále kluci. Nezapomeňte mu upéci kachničku nebo oblíbenou buchtu za dobře odvedenou práci. Případně mu dejte najevo, že se večer má na co těšit. I pochvala je na místě. Brblání, že to luxování stojí za houby, způsobí, že vám příště nepomůže.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články