Menu
Úvod  › 

Co vše se dá dnes potisknout?

Když si něco vytisknete na své domácí tiskárně, nejste tím nijak udiveni. To, že se tonerový prášek nebo inkoust dostane na papír, není zase až tak nic výjimečného. Jsou ale i jiné možnosti toho, co se dnes dá potisknout. Podívejte se.

Textil

Nejde zase až tak o nic výjimečného, jelikož touto cestou se dnes vydává celá řada firem. Ti vyhledávají takzvaný reklamní textil, který vyrábí celá řada primárně reklamních společností. A co konkrétně lze potisknout?

Zdroj:Sublimační tiskárna

  • Trička
  • Mikiny
  • Kalhoty a kraťasy

Jde tedy vlastně o celý outfit. A jak daný tisk vlastně probíhá? Není to nic složitého, když je k dispozici správný pomocník. A tím jsou profesionální termolisy na textil. Do ní se kousek textilního materiálu vloží, lis se zavře, a po otevření se můžete kochat dokonalým dílem.

Keramika

Ano, i toto je materiál, u kterého je možné získat skutečně originální design, a to právě díky zajímavému potisku. Když budeme konkrétní, tak moderní termotransferový lis 3D na potisk si dokáže poradit s celou řadou věcí. Může se jednat třeba o různě velké talíře, stejně jako hrnky, nebo jenom keramické obklady a další věci, které jsou z tohoto materiálu vyrobeny. Jediným limitem je velikost, a to s ohledem na to, jak velký daný termotransferový lis vlastně je.

Folie a samolepky

Tento segment spolu poměrně dost souvisí, a tak se na něho budeme také dívat jak jinak než společně. Pomocníkem v tomto směru mohou být třeba různé velkoformátové tiskárny, které si dokážou poradit i s něčím jiným, než je jenom papír. V tomto případě je to folie, na kterou je motiv přenesen. Některé plotry dokážou nabídnout dokonce i funkci přesného výřezu. Takže nejenom, že motivem potisknou konkrétní folii, ale daný motiv umí dále i vyříznout. To přijde vhod hlavně v případě samolepky, která už dostává svou definitivní finální podobu, kterou stačí jenom nalepit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články