Menu
Úvod  › 

5 rad, kterých se držte při nakupování

A je to tady zase. Stojíte před šatní skříní, hodinu přemýšlíte, co si obléknete a nakonec zvítězí touha, pořídit si nové hadříky. Nakupování může být jedna velká zábava, ale také otrava. Velmi záleží, jak k tomu přistoupíte. Aby se totiž nestalo, že nové oblečení skončí na dně skříně a nakonec jej stejně nevynosíte. Má-li mít nakupování nějaký smysl, je dobré držet se některých pravidel. Přinášíme 5 rad, které vám usnadní nakupování.

Nepodceňujte zkoušení

Svlékat se a opět oblékat nové věci není po určité době už příjemnou záležitostí. Ovšem bez zdlouhavého zkoušení se bohužel neobejdete, chcete-li skutečně pořídit dobře padnoucí kus oděvu. Mnoho žen dělá tu chybu, že přesně tuto část podcení.

Zdroj:Nakupování

Pozor na bezhlavé utrácení

Koupit nebo raději ne? Jestliže o daném oblečení hodně rozmýšlíte, pak není něco v pořádku. Dejte na své ženské instinkty. Rovněž se nenechávejte ovlivnit cizími názory. Nechat si poradit je jedna věc, ale jestliže to necítíte jako srdeční záležitost, pak si toto oblečení prostě neberte. Nezřídka se stává, že se necháme unést a poté oděv leží nedotknut ve skříni.

Pozor na trendy a lákavé nabídky

Naběhnete do obchodu a začnete se ohlížet jen po samých trendech, které jste koutkem oka zahlédla v módním časopise. Vědět, co zrovna frčí je fajn, ale neinvestujte vše jen do momentálních trendů. Je potřeba myslet i nadčasově, jestliže mají oděvy vydržet déle než jednu sezonu.

Kvantita vs. kvalita

Bezesporu je velmi lákavé mít v nákupním košíku dvoje kalhoty a tři trička namísto jednoho kusu oděvu. Ovšem ne vždy je to vhodné. Někdy se vyplatí investovat do kvality, protože vám takové oblečení vydrží mnohem déle. Totéž platí o obuvi, kde vám vaše nohy za kvalitu určitě poděkují.

Uvažujte prakticky

Velmi se vám líbí lodičky na vysokém podpatku a už si představujete, jak sexy budete. Ovšem nosíte podpatky často? Aby se nestalo, že je vezmete jednou či dvakrát a poté budou odpočívat v botníku. Vždy přemýšlejte, zda danou věc opravdu plně využijete a rovněž, zda máte věci, ke kterým bude nová věc ladit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články