Menu
Úvod  › 

Jaké kytky se hodí do ložnice

Květiny v interiéru patří mezi tu nejpěknější a nejpraktičtější dekoraci. Mít kousek přírody v podobě pokojových rostlin ve své domácností má hned několik výhod.

Kytky působí blahodárně na lidskou psychiku, zvlhčují a čistí ovzduší od prachových částic a mimo jiné dokáží absorbovat i toxiny, které se běžně v ovzduší vyskytují. Ať už z kosmetiky (laky na vlasy a nehty), lepidla, nátěry atd.

Zdroj:Kytky do ložnice

Pozor na suché a shnilé listy

Dříve než se zaměříme na kytky vhodné do ložnice, prozradíme si i to, čeho by se majitelé pokojových kytek měli vyvarovat. Živé rostliny jsou balzámem na psychiku člověka, protože nás přibližují přírodě. Ovšem mít v ložnici suché nebo shnilé listy kytek ne naopak nevhodné. Mrtvá kytka vyzařuje negativní energii. Proto je důležité pořídit si kytky, které nejsou náročné na pěstování, případně patříte k zdatným pěstitelům a kytkám věnujete dostatečnou a odpovídající péči.

Co do ložnice nepořizovat

Do ložnice se nehodí ani kytky s ostrými hranami a kaktusy. Tvrdí se, že ubírají sexuální energii. Ovšem pokud nejste pověrčiví, zkusit to můžete. Zelená barva rozhodně ložnicím sluší, navozuje pocit klidu a pohody. Co se týče barevných květin, měly by ladit s vybavením, aby se nerozbíjel celistvý dojem. Do ložnice nepořizujte příliš aromatické a silné vůně mohou způsobovat neklid a bolest hlavy.

Kytky vhodné do ložnice

Pokud je budete mít dál od hlavy, mohou to být i bylinky, jejichž vůně je relaxační a uklidňující. Zde se řadí například levandule, majoránka, saturejka či rozmarýn.

Doporučován je také eukalyptus, který prospívá lidem s potížemi horních cest dýchacích. Mnohé kytky vypouštějí vonné silice, které mají antibakteriální schopnosti. Dalšími vhodnými pokojovými kytkami do ložnice jsou Yucca, Clivie, Cyclamen nebo Aloe vera.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články