Menu
Úvod  › 

Jak si poradit s výběrem kabelky?

Přemýšlíte, že si pořídíte novou kabelku, ale stále váháte, která bude ta vyvolená? Pravdou je, že dnešní nabídka je velmi pestrá. Vybírat se dá nejen z různých barev, vzorů, střihu, materiálů, ale i stylu. Jakmile se člověk zaměří na to nejdůležitější, nemůže šlápnout vedle. Co je při výběru kabelky tedy to nejdůležitější?

Kam budu kabelku nosit?

Je rozdíl, zda se jedná o kabelku, která bude sloužit pouze pro obchodní jednání nebo o kabelku, kterou budu běžně nosit do práce, kde ji hodím někde do kouta a vezmu ji do rukou na konci dne. Kabelka určená pro partnerské schůzky a obchodní jednání, už by měla být reprezentativní. Rozhodně by nemělo jít o bágl, kde se vejde úplně všechno. Takže v prvé řadě je důležité promyslet účel kabelky.

Velikost kabelky

Nosíte každý den sebou diář, propisku, doklady, peněženku, klíče, mobilní telefon, svačinku, šmínky, parfém, skládací deštník a další nezbytnosti? Pak bude patrně lepší pořídit si kabelku větších rozměrů. Mimo účelu je tedy nutné promyslet i ideální velikost kabelky. Samozřejmě při výběru hraje roli i typ postavy. Na malé a drobné ženě by kabelka obřích rozměrů nebyla zrovna to pravé ořechové.

K čemu kabelku unosím?

Už sice dávno neplatí, že kabelka musí být stejné barvy, jako je obuv, ale rozhodně se jedná o módní doplněk, který by měl ladit s celkovým outfitem. Ke sportovnímu oblečení se hodí určitě kabelka z řady sportovní elegance či batůžek. Tudíž je vhodné uvážit nejen účel, velikost, design a barvu, ale i celkový styl. Aby se kabelka krásně doplňovala s naší osobností a stylem oblečení.

Cenová relace

V neposlední řadě hraje důležitou roli i cena, kterou jsme ochotné investovat do té či oné kabelky. Tím, že zúžíme okruh pouze na kabelky do určité cenové relace, ušetříme spoustu času. Nemá smysl pokukovat po kabelkách, které jsou nad rámec našich možností.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Oblečení, doplňky a móda