Menu
Úvod  › 

4 pozitivní účinky smíchu

O tom, že je smích zdravý a prodlužuje život, už jste patrně slyšeli. Jenže smích má ještě i další pozitivní účinky. Mimo to, každý má raději člověka, který se dokáže usmívat než toho, který se stále jen mračí a nadává.

Smích je prostě ten nejlepší lék a také nejúčinnější prostředek, jak vykouzlit úsměv na tvářích ostatních. Navíc je úplně zadarmo. To je na tom všem nejlepší. Přinášíme vám 5 pádných důvodů, proč se začít často smát.

Zdroj:Smích

Smích = dobré vztahy

Smích je pojítkem dvou lidí. Bylo zjištěno, že lidé v dlouhodobých vztazích se společně spolu smějí. A činí tak poměrně často. Musí však jít o zdravý a nenucený smích. Nesmí jít o smích z ironie, nahraný, takový, který zraňuje a je škodolibý. Například společné smání se komedii, vtipu, při dovádění apod.

Podporuje zdraví

Smích je zdravý pro srdce. Má na něj blahodárný vliv, protože při smíchu se podporuje funkce přenosu kyslíku v krvi. Působí tak na stahování a relaxaci cév. Mimo to se díky smíchu posiluje i imunitní systém. Smích je tzv. spouštěčem, jenž uvolňuje v mozku endorfiny a hormony, které mají kladný účinek nejen na lepší náladu, ale i artérie a cévy. Pozitivní nálada činí člověka šťastnějším a fyzicky zdravějším. Lidská psychika totiž ovlivňuje i to, jak se cítíme fyzicky.

Posiluje tělo

Během smíchu (otřesu bránice) dochází k uvolnění ztuhlých svalů (záda, šíje, ruce i nohy, břišní svaly). Minuta intenzívního smíchu údajně nahradí 15 minut fyzického cvičení.

Nakažlivý smích

Možná si říkáte, že nemáte moc důvodů ke smíchu. Zkuste se však přiblížit k někomu, kdo propukl v hlasitý zdravý smích. Zjistíte, že vám cukají koutky a nemáte přitom důvod. Ani ho mít nemusíte. Smích je totiž nakažlivý. V blízkosti jiných (se kterými nám je dobře) máme sklon smát se častěji. Blízká osoba nebo chechtající se člověk je podle expertů jako spouštěč smíchu účinnější než vtip samotný. Obklopte se tedy smíšky a nechte se nakazit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Pro lepší zdraví