Menu
Úvod  › 

Krásnější pleť za 7 dní ? jak na to?

Touha po krásné, dokonalé a bezchybné pleti láká nezřídka mnohé ženy k astronomickému utrácení peněz. Drahé krémy, ampulky se zázračnými séry, oleje světa, gomage, peeling, hydratace. Pravdou je, že existují tak zvané ?nakopávače?nebo ?vyhlazovače?, které skutečně dokážou během sedmi dní viditelně zlepšit stav pokožky. Nicméně stále se jedná o řešení zvenčí.

Kosmetických přípravků, které během jediného týdne rozjasní pokožku, je skutečně na pultech obchodů nespočet. Pomohou zlepšit strukturu pleti, hydratují, zatahují póry, odmašťují a bůh ví co ještě. Nicméně z dlouhodobého hlediska to nic neřeší, protože jakmile si po určité době pleť na tyto dopingy zvykne, přestanou být účinné. Člověk pak musí hledat novou kosmetickou značku, řadu a jiné prostředky, jak docílit krásné pleti. My však pro vás máme mnohem levnější variantu a z dlouhodobého hlediska i účinnější.

Zdroj:Krásnější pleť

Odpočinek a spánek

Dopřejte si odpočinek a dostatek spánku. Je-li člověk velmi unavený, podepíše se to na stavu jeho pokožky. Pleť je bledá, tvoří se pytle pod očima a celková slabost a vyčerpanost se jako první podepíše na pokožce.

Každé ráno sklenici vody

Pitný režim je dalším důležitým faktorem, který se odrazí na pokožce. Nedostatek tekutin se projeví povadlou, vysušenou pletí se sklonem k vráskám. Začněte každé ráno sklenkou vlažné vody (pokojová teplota) - ideálně odstáté. Večer si napusťte do sklenky vodu a ráno ji vypijte. Během dne pitný režim dodržujte.

Čištění pleti

Ráno a večer nezapomínejte pleť čistit. Večer od prachu, make-upu a denních nečistot, ráno od kožního mazu. Po vyčištění pokožky si naneste krém dle svého typu pokožky. Vůbec nemusí jít o drahý krém. Klasický, na který jste zvyklá. Krém naneste jemnými masážními pohyby a snažte se jakoby roztírat vrásky kolem očí, nad kořenem nosu a kolem úst.

Speciální péče

Zvolte speciální péči podle typu vaší pokožky za pomocí domácích prostředků. Například si vyrobte peeling z jemně mleté kávy nebo ovesných vloček. Lehounce si vydrhněte obličej na začátku týdne. Poté si naneste pleťovou masku - výtečná je domácí kakaová pleťová maska. Kakao je totiž plné vitamínů, minerálů a rostlinných tuků, pro pokožku je učiněný balzám. Vybrat si však můžete i jinou.

Rekapitulace

Na začátku peeling, pleťová maska, 2x denně čistit pokožku - ráno a večer, používat hydratační krém na den, výživný na noc a nezapomínat přitom na lehkou masáž obličeje. Dodržovat pitný režim a zaměřit se na nutričně vyváženou stravu. Budete překvapené, co to dokáže udělat s pletí během jediného týdne. Když vydržíte déle, výsledek bude grandiózní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť