Menu
Úvod  ›   › 

4 neodpustitelné chyby, které děláte při fénování

Ačkoliv je mnohem lepší pro zdraví a kvalitu vlasů nechat je uschnout přirozeným způsobem, občas není zbytí a musíme sáhnout po fénu. To se týká především zimního období, kdy vlasy usýchají delší dobu a navíc není možné vyrazit ven v mrazu s vlhkými vlasy. Zatímco v létě to vůbec nevadí, v zimě by mráz mokré vlasy nenávratně poškodil.

Když už tedy musíme použít fén, je vhodné nedopouštět se základních chyb. Které to jsou? To vám prozradíme v dnešním článku. Možná, že se v některých prohřešcích najdete a příště je už opakovat nebudete.

Zdroj:Fénování

Fénujete ještě mokré vlasy

I když hodně pospícháte, pamatujte, že vše má svůj čas. Zničené vlasy už vám nikdo nevrátí. Fénovat ještě vlasy se kterých odkapává voda, je neodpustitelný hřích napáchaný na vašich kadeřích. Tím získáte maximálně pocuchané provázky. Udělejte si tzv. turban - omotejte savý ručník (určen na sušení vlasů) a běžte se nalíčit, nalakovat si nehty, uvařit kafe, zadělat na buchtu a cokoliv jiného. S fénováním vyčkejte, až vlasy nebudou tak mokré.

Špatně zvolená teplota

Každý fén nabízí možnost nastavit si teplotu: studený vzduch, vlažný a horký. Toto platí i pro úplně obyčejné fény. Pokud ve snaze vysušit vlasy v co nejkratší době používáte na sušení svých kadeří horký vzduch, pak je to špatně. Horký vzduch slouží pouze k tvarování účesu. Na sušení slouží studený a vlažný vzduch. Horký si nechte až na konečnou fázi, kdy budete chtít vlasy vytvarovat.

Dlouhá doba sušení

Přesušování vlasům vůbec nesvědčí. Stávají se pak křehkými, třepí se a lámou. Máte-li v plánu ještě vlasy tvarovat pomocí kulatého kartáče, pak s tím začněte ještě v době, kdy nejsou zcela suché. Předejdete tak zbytečně dlouhému fénování a přesušování vlasů.

Nepoužíváte přípravky s termo ochranou

Tyto přípravky se nejčastěji nabízejí ve formě spreje anebo gelu. Chrání vlasy před vysokými teplotami fénu, žehličky či kulmy. Díky těmto vlasovým přípravkům vlasy tolik netrpí, teplota je rozdělena rovnoměrně a navíc i účes je nadýchanější. Termo přípravky - vyživují, hydratují a chrání vlasy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy