Menu
Úvod  › 

5 módních omylů, kterých se muži dopouští

Stejně jako dům nelze postavit na vrtkavých základech, těžko je oblékat se nemáte-li zvládnuté módní minimum. Někteří muži vypadají, jako by si odskočili z titulní stránky módního časopisu a jiní zase, jako kdyby vyrazili na pole zaujmout roli strašáka. Mnohdy nejde ani tak o samotné oblečení, jako chyby, které kazí celkový dojem. Pojďme se dnes společně podívat na nejčastější módní omyly mužů.

Pot drahý parfém nepřebije

Klidně na sobě můžete mít nehorázně drahý oblek, ale pokud jste cítit potem, neokouzlíte nikoho. I jinak velmi slušivý a módní oblek zanikne. Stačí na osprchované tělo nanést deodorant či antiperspirant. Ne se snažit zápach přebít oblíbenou vůni. Tuto chybu dělá bohužel mnoho mužů a situaci to činí ještě horší. Výtečnou prevencí je nosit pod košili spodní tričko, ale nesmí jít vidět.

Zdroj: Módní omyly

Nevyčištěné boty

Mnoho žen bedlivě sleduje, jaké má muž boty. Hodně to vypovídá o jeho osobnosti a vztahu k hygieně. Mít špinavou obuv je prostě neomluvitelné. Zvlášť, jde-li o společenskou obuv. Platí to sice o jakékoliv obuvi, ale právě u společenských bot se tento omyl nedá přehlédnout.

Špatné ponožky

I muž si někdy sedne a dá nohu přes nohu. V takovém okamžiku se vyhrne i nohavice. Pokud má muž velmi krátké ponožky, vypadá to legračně. Navíc, když jsou ponožky ještě zcela mimo mísu i barevně. Nemyslete si prosím, že ponožky jsou něco, co nejde vidět. Stačí malý okamžik a trapas je na světě. Vedle krátkých či nevhodně barevných ponožek jsou to pak i ponožky nekvalitní, které se na noze hrnou.

Obuv a pásek neladí

Častou chybou, kterou muži dělají je neladící obuv a pásek. Například černé boty, hnědý pásek, šedé hodinky - každý pes, jiná ves. Jedním z pravidel v tomto ohledu je, jaký pásek taková obuv a opačně. Jinak jste se provinili proti společenskému a módnímu řádu.

Nevhodná délka kravaty

Mnozí pánové s pupíkem mívají konec kravaty právě na nejvyšším vrcholku břicha. Mladí a hubení pánové zase mají kravatu sahající 10 centimetrů pod opasek. To je celé špatně. Kravata má správně končit na sponě opasku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Oblečení, doplňky a móda