Menu
Úvod  › 

10 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak

Máte je i ve svém okolí, závidíte jim jejich úspěchy a jen přemýšlíte, jak to, že jim všechno tak vychází. Následující věci odlišují úspěšné lidi od průměrného zbytku.

Neomezují si rozhled.

Zatímco většina lidí není schopna opustit zajeté koleje a podívat se na problém i z jiného úhlu, úspěšní lidé stále hledají další a další cesty, kterými by se mohli dát. I když se jedná o nevyzkoušené způsoby a možnosti, nebojí se menších neúspěchů, protože moc dobře ví, že stereotypním chováním nic nového nezískají.

Nemluví, ale konají.

O tom, co byste mohli vykonat, kdyby..., můžete strávit následujících deset let, aniž byste se zvedli z pohovky. Rozdíl mezi úspěšnými a průměrnými je v tom, že úspěšní se zvednou a jdou svá slova proměnit v činy. Nemusí pak při konverzaci používat podmiňovací způsob.

Nejsou se sebou nikdy spokojení.

Jakmile dosáhnou jednoho cíle, už mají v záloze připravený další, ke kterému směřují. Nejsou se sebou nikdy spokojeni, mají na sebe vysoké nároky a s tím souvisí i vysoké nároky na okolí.

Berou se vážně.

Nic pro ně není důležitější než cíle, priority a závazky. Jsou disciplinovaní a moc dobře ví, že pro dosažení svých cílů musí něco udělat i obětovat. A nestěžují si kvůli tomu, protože to vnímají jako výzvu.

Nejdou s proudem.

To, že všichni směřují jedním směrem, pro úspěšné lidi vůbec nic neznamená. Jdou svým vlastním směrem, ať už to znamená cokoli. Ví, že stádnost je všední a průměrná. Tedy nic pro ně.

Neuhnou před překážkami.

Jsou si vědomi toho, že čas od času je potřeba vyhrnout si rukávy a pořádně se do toho opřít. Jsou vytrvalí, ale zároveň i trpěliví. Nebojí se udělat rozhodnutí, která mohou být nepříjemná či bolestná.

Jednají, jakmile uvidí příležitost.

Zatímco většina lidí při každé příležitosti hledá výmluvy a důvody, proč se jí nechopit a zůstat sedět v teple pohodlného domova, úspěšní lidé jednají okamžitě, jakmile mají pocit, že se jim naskytla příležitost k něčemu mimořádnému.

Důvěřují sami sobě.

Většina lidí je velmi snadno ovlivnitelná a mají tendence přejímat většinový názor. Úspěšní lidé věří sami sobě, svému zdravému rozumu i úsudku. A nenechají si vnutit nic, o čem sami nejsou přesvědčeni.

Berou svou práci seriózně.

Zatímco ostatní fňukají a stěžují si na to, jak strašné dělají zaměstnání, nikdo je nedocení, šéf je nebere vážně a vlastně je to ani moc nebaví, úspěšní dělají to, co je těší. A i když jejich práce má samozřejmě i nepříjemné stránky, berou je jako nutné zlo a na svou práci nahlížejí jako na celek. Na kterém jim navíc záleží.

Zaměřují se na to, na čem záleží.

Úspěšní lidé mají moc dobře seřazené priority, ví, na čem jim skutečně záleží a tomu podřizují své chování. Banality a nedůležité detaily dokáží bez problémů pominout a soustřeďují se pouze na skutečně důležité věci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
Test: Je pro vás důležitý úspěch?
Jak se stát milionářem: Tajemství úspěšných lidí
Chování, které u úspěšných lidí nikdy neuvidíte
Založte si fitness blog: Pravidla úspěchu